BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 20:24

Yardım bekleyen çok can var! Ne yapabilirim demeyin !

Ne yapmalı ne etmeli? Sineğin vızıltısı yardıma dönüştürülmeli. Kural bu Yedikule'de.

Bildiğimiz bir gerçek var. " YARDIM YARDIMDIR. YARDIMI MADDİ BOYUTLA ÖLÇÜLENDİRMEK OLMAZ "

Dostlarımızı evlere sokmanın en temel yolu evlerimizin sultanları anneler. Annelere nasıl ulaşırız?

Düşündük durduk. Aklımıza parlak bir fikir geldi. Günümüzde günde beş diziyi seyrediyor insanlar. Ama diziler de töre var, cinayet var, aldatma var, aşk var, entrika var, bunlar bizim barınakta yok J

Günümüz de herkes " ABLA " olmak derdinde ama öyle kolay olunmuyor. Eğer biz Sevgili Meral Olcay'a Meral Abla dediysek vardır bir nedeni.

Aklımızın ermediği kadar çok insan tanıyor bu Meral Ablayı....

Güzel haberi verdi bize. Star TV de yayınlanan "Yalan Dünya" Dizisinin yönetmeni hayvan sever Serpil Kurtça'nın asistanı arıyor ve starda yayınlanacak olan yalan dünya dizisi için bir yavru sokak köpegi oynatmak istiyorlarmış.

Serpil Hanım zaten uzun zamandır Yedikule için ne yapabilirim diye düşünüyormuş.İşte fırsat çıktı.Önce kamerayla alternatif olabilecek köpeciklerin çekimi yapılıyor sonra karar verilecek ..Amaç cins degil bir sokak köpegini oynatmak ve insanlara barınaklardan alınacak bir sokak köpeginin cins köpekten bir farkı olmadıgı hatta daha fazla karşılıksız sevgiyi verebildikleri ve melez olduklarından egitime daha acık oldukları mesajını vermek.Ve sokak köpegi yavrumuz figo seçildi.

İlk gün artiz yavru köpegimiz dizide rol alıyor.Ertesi gün de barınagı tanıtmak ve faydalı olmak adına barınakta çekim yapmak istiyorlar.Teklife meral abla çok sıcak bakıyor ve çekim ekibi soluğu barınakta alıyor.

Serpil hn ve ekip barınaga geldiginde serpil hn meral ablaya hemen makyajını yapsınlar kuaför saçını toparlasın deyince meral abla şaşırıyor ben demi olacagım dizide diyor serpil hn evet deyince o zaman can alıcı bir mesaj verelim çok izleyicisi olan bir dizide halka verilecek mesaj çok etkili olur diye düşünüyor ve kısa sürede olabildigince anlamlı mesajlar veriyor.

Hediye olarak sevgilinize eşinize dostunuza vb Mücevher, parfüm veya pahalı bir hediye alabilirsiniz ama bir can hediye etmeyi düşünüyorsanız bu çok büyük bir sorumluluk gerektirir çok iyi düşünmek lazım bu sorumlulugu almaya hazırmısınız gibi sorular sorarak mesajı veriyor..
2000 can var bu barınakta ve bir zamanlar satın alınıp sorumsuz sahipleri tarafından tıpkı bir oyuncak gibi atıldılar tekrar bu acıları yaşamalarını istemiyoruz o nedenle gercekten ölene dek bakabilecek ailelere sahiplendirmeyi tercih ediyoruz..
Ve bir sokak köpeği yavrusu olan figüran FİGO meşhur oldu iki günde bir çekime özel arabayla alınıyor
çekim bitince tekrar barınaga getiriliyor. Tabiii oyuncu olmanın da bir karşılıgı olmalı degil mi figo sayesinde barınaga mama gelecek her çalışmanın mutlaka barınaga bir fayda sı olamsı gerekir.
Meral Abla ve Bady - Havuç - Demsi - Çiço - Leydi meşhur oluyorlar, fonda da bütün Yedikule Ailesi...

Eh artık dizi oyuncusu da olduk ya sırtımız yere gelmez...

27 Temmuzda Star TV de Yalan Dünya...

Ama bizim bütün Dünya'mız gerçek Yedikule'de ...

Denemesi bedava, gelin kendiniz görün, her gün 10:30 ile 15:00 saatleri arasında meşhur ailemiz sizi bekliyor.

Tolga ÖZTORUN
Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı
Gönüllü Muhabiri
24 Temmuz 2007