BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 20:22

Kliniğin bodrum katından Bodrum’da bir prens olmaya giden serüven.

Dört ay kadar önceydi, Meral Hanım'dan bir e-posta gelmişti. Genç oyuncu bir Ankara Kedisi barınağa bırakılıp kaçılmıştı. Biz biliyoruz iki bin köpeğin içinde kediye bakmanın ne denli zor olduğunu, ama sanırım Maviş'i bırakanlar bunu bilmiyorlardı. Ne yapabiliriz diye düşünürken kedicik bir sağlık taramasından geçti. Kafasına aldığı bir darbe nedeni ile bir göz maalesef az görüyordu. Yeni ortamı, terkedilmişlik, iki bin köpek bir anda, birde aldığı darbe nedeni ile yaşadığı fizyolojik değişiklik Maviş'i agresif yapmıştı.

Bir an önce ona yuva bulmalıydık. Kendi sitemiz dâhil bildiğimiz tüm sitelere onun ilanını koyduk. Ne arayan nede soran yoktu. İmdadımıza hayvan sever arama kurtarma köpeği eğitmeni dostumuz Zeynep Hekimoğlu yetişti. Geçici olarak ona evini açtı. Ancak evinde çok kedisi ve köpeği olduğu için bu süre çok uzun olmayacaktı.

Bu süreçte yaptığımız gözlemlerde Maviş'in duymadığını belirledik. Zaten zor olan sahiplendirme süreci artık iyice zorlaştı.

Verdiğimiz onca ilandan sonra 2 ayrı aile bizim oğlana sahip çıktı. Maalesef ki bu sevindirici haber acıklı bir Türk filmi kareleri gibiydi. Her iki aile de Maviş'i istemedi ve geri verdi. O çok yaramaz, o çok sahiplenici ve duymadığı için gürültücüydü. Çaresiz yeniden bize döndü.

Sevgili Fulya Veteriner Kliniği kapılarını bize açtı. Bir ay diye giden maviş yerinden mutlu oldu , Umut ve Serpil onu kendi bebekleri gibi sevip üç ay baktılar. Bir gün ansızın bir e posta geldi. Yazan Keith ve Edie Palmer. İngiliz çift emekli olup Bodrum'a yerleşmişler yıllar önce. Nisan ayında kedileri ölünce kendilerini iyi hissedene kadar beklemişler. Doğru zaman olduğuna inanınca www.mymerhaba.com sitesinde Maviş'in ilanını görmüşler. Biricik karım Aslı ile yazışmaya başladılar. Normal şartlarda biz Yedikule ailesi olarak şehir dışına hayvan sahiplendirmeye çok sıcak bakmıyoruz. Takip edememe sebebi ile.

Ancak o kadar ilgililer ki; biz bile hayır diyemedik. Günler öncesinden minderini tasmasını, mamalarını hazırladır. Fulya Veteriner Kliniği ücretsiz olarak rutin aşılarını yaptı, minnettarız.

İşte kimselerin , kısır, sağır, bir gözü kör ve yaramaz diye sevip beğenmedi Maviş - yeni adı ile CASPER - yeni evinde. Yeni ailesi ile çok mutlu. Onun çok özel bir kedi olduğuna çok inanıyorlar. Geceleri uzun uzun oyunlar oynuyorlar ve bize sürekli teşekkür e postaları yolluyorlar.

Şekilsiz, kayıtsız, markasız ve sadece kedi olduğu için, karakteri farklı olduğu için, en çok ta ilgiye ihtiyacı olduğu için onu seçtiler. Barınağımızın gönüllüsü hayvan sever dostumuz Erdem uçak ile Casper'i yeni ailesine götürdü.

Şimdi biz de Keith ve Edie de, Casper da çok mutlu.

Dostlar;

Lütfen hayvanları cinslerine göre sınıflandırmayalım. Marka merakı yaratmayalım. Hayvan sevgisinin modası olmaz. Yaşam tarzıdır.

Casper'in yeni yuvasında mutlu bir kedi olmasına sebep olan herkese sonsuz teşekkürler. Hepimize örnek olacak bir masal oldu.

Sevgiler

Tolga ÖZTORUN
Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı
Gönüllü Muhabiri
23.07.2007