BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
18 OCAK 2010 / 17:34

bu vicdansızlıktır,insafsızlıktır...

ormanBU VİCDANSIZLIKTIR, İNSAFSIZLIKTIR…


Birçok vahşi hayvan neden sebepsiz yere insanlardan kaçar? Bunu hiç düşündünüz mü? Bazen doğada görürüz ama görmemiz ile gözden kaybetmemiz arasında sadece birkaç saniye olur. Kaybolur giderler.


Çünkü insanoğlu sebepsiz öldürür… onlar artık bunu öğrenmişler. Türümüz ezer, biçer, keser, yok eder. Ezbere canına kıyar karşısındakinin… Düşünmeden yapar bunu, sebepsizce…


Doğa anne onlara insan görünce ortalıktan yok ol diye güzel güzel kodlamış. Kaçan kurtulur, kaçamayan da maalesef insanın gazabına uğrar…


Ankara Oran’daki ODTÜ ormanında haftalar önce bir bürokrat sokak köpeklerinin kendisine saldırdığını iddia etmişti. Onları ormanda bile istemediğini de açık seçik beyan etmişti. Malum sonu hepimiz tahmin etmiştik. Öngörülerimiz yine bizi yanıltmadı.


Kaçın ey köpekler” demiştik. Bizleri dinlemeyen beş sokak köpeğinin sonu o bilindik hüsran oldu.


Üstelik de bu sefer sadece günahsız köpekler değil, ODTÜ ormanında yaşayan üç tilki de zehirlenerek ölmüştür. Hayvan severler zehirli etleri ortadan toplamaya çalışmışlar. Bu yapılan vicdansızlıktır, insafsızlıktır.


Peki, buna kim dur diyecek? Bizlerin çocukları bu suçsuz güzellikleri sadece resimlerden mi görebilecek?Doğaya zehir attığını  bildiğiniz insanları ihbar ediniz. Gerekiyorsa dövünüz…  Ben görsem gelecek nesiller için ellerini kırardım.  
Tolga Öztorun