BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 20:41

Bir kedi on günde nasıl öldürülür?

10 Eylül'de kurtarılan, 10 gün kömürlükte aç susuz hapsedilmiş Oğluş iyileşti. Çok güzelleşti. Şimdi tek ihtiyacı bir yuva. Sağlıklı, 1,5 yaşında, erkek bir van kedisi. Çok iyi huylu, munis bir kedicik. Ona evinizi açar mısınız ?İletişim için: dkulunkoglu@gmail.com

25 Eylül 2007

Bir kedi on günde nasıl öldürülür?

Cuma günü öğleden sonra ilginç bir o kadar da trajik bir e posta aldım. Sahipleri bembeyaz bir kediciği bodruma kapamış ölsün diye. Dayanamadım atladım gittim.Tüm yol boyunca asılsız bir haber olmasını diledim.

Galata Kulesi yakınlarında buram buram tarih kokan bir mahalle. Kedicikler özgür geziyorlar. Mahallenin maskotu bir boxer köpek bile var. Hayvan sever Serpil arkadaşımız ve biricik annesi sağ olsunlar on gün önce atılan kediyi dört gün önce fark etmişler.

Duvara açtıkları bir delikten kediciğe kuru mama veriyor, ancak depoya giremiyorlar. Hep birlikte izbe yere girdik. 7-8 oda hepsi sefil durumda. Odalarda tavana kadar molozlar, borular, kalaslar dolu. Maalesef kediciği bulamadık. Moral bozukluğu ile eve döndüm.

Cumartesi hayvan sever başka bir arkadaşımızdan kedi kapanı aldık ve Duygu ile kafesi kurduk, beklemeye başladık ama maalesef yine eli boş döndük o kadar çok korkmuş ki sadece gece el ayak çekilince çıkıyor. Serpil Hanım'ın annesi sağ olsun gece yine beslemeyi denemiş.

Bu arada aynı apartmanın üçüncü katında bu güzel van kedisinin eski ailesi oturuyormuş. Kız arkadaşının kedi alerjisini tetiklediği için bizim zavallıyı depoya atmışlar. O zavallı her gece ağlarken huzur içinde uyuyabildiklerini duymak anlamsız geliyor insana. Yorum bile yapmak istemiyorum.

Pazar sabahı mutlu haber geldi. Kedicik kapana girmiş. Bizim beyaz oğlanı kurtardık. Her yanı yara bede içinde. Geçtiğimiz on gün neler oldu hiç bilemeyeceğiz. Hemen veterinere götürüldü. Bedenin çok kötü değilmiş bir iki haftaya iyileşecekmiş ama ruhunu hiç bilemeyeceğiz.

Zeynep arkadaşımız sağ olsun beyaz kediye evini açtı ama şimdi bizim delikanlıya acilen bir ev bulmamız gerekiyor.

Yaşadığı acı tecrübeye karşın onu sevecek ve bir daha hiç evden atmayacak bir hayat arkadaşı arıyoruz.

Emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Tolga ÖZTORUN
Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı
Gönüllü Muhabiri
10 Eylül 2007