BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 12:20

Hayvan korkusu/sevgisi ve yedikule

İnternette bir şekilde yedikulenin web adresini görmemle basladım köpek korkumu yenmeye. Web sitesinde özellikle küçük olan köpekler çok şirindi. Bu hayvanlara korkmama ragmen sempati besliyordum ama daha yakınlasmak icin nereden baslayacagımı bilemiyordum. Galiba doğru adres yedikule barınağıydı. Web sitesi dikkatimi çekmişti.Gönüllülerin buradaki çabalarıda övgüye değerdi.

En sonunda yolumun o tarafa düştügü bir gün birikmiş gazete vs.ufak tefek ihtiyaclar toplayarak barınağa gitmeye karar verdim. Ne olacagını bende bilmiyordum.

Arabayı kapının yanına parkederken, kapının etrafındaki köpekleri görünce biran içeri girmekten vazgeçmiştim. Neyseki tesadüfen çıkış kapısının orada Meral hanım vardı. Ziyarete geldigimi ama köpeklerden korktugumuda belirtince,saolsun içeriye kadar bana rehberlik yaptı. Bayağı şirin ve sempatik hayvanlardı aslında köpekler.Ama insan bir yandan sakat olanları ya da köpeklerin oraya terkedilmişliklerini ve bunu yansıtan havlamalarını gördükçe,duydukça içi burkuluyordu. Bu tabloları gördükten sonra,aslında ziyaret amacım olan köpek hamisi olmayı ,ki özellikle cocugum için istiyordum, bile bir süre ertelemeyi uygun gördüm.Çünkü bir köpeği kendime alıştırıp daha sonra terketmek zorunda kalmak istemiyordum. Hem belki hepsini birden sevmek daha cazipti şimdilik. Hem herbirinin ayrı hikayesi vardı. Biraz isteksizce olan bir iki ziyaretimden sonra hiçbir mecburiyeti olmamasına ragmen pozitif yaklaşımıyla korkumu da Meral hanım sayesinde epeyce yendikten sonra,şimdi stres atmak için gidiyorum yolum düştükçe. Hatta itiraf edeyim birazda yolumu düşürmeye çalışarak J.Cektigim resimleri ekleyebilirsem,korkumun ne hale geldigini resimlerde de görebileceksiniz. Havuç,ponçik,nazlı,golden,lili,artıkhepsiyle yavas yavaş arkadaş oluyorduk.

Onların üzerinize atlamaları, verdiginiz biskuvileri yemeleri,ayağa dikilmeleri hatta bazen suratınızı yalamaları, onları biraz mıncıklamanız:) o kadar keyifli ki. Tam bir karnaval havası. HEm sanılanın aksine köpek sevmek,teriyer kaniş bile olsa delikanlılıgı bozmuyor,racona ters gelmiyordu :=)

Artık arabamda sokaktaki köpeklere atmak içinde devamlı bir iki kutu biskuvi duruyor. Onlarında yemelerini seyretmekte bir Ayrıca kendime internetten topladıgım bir sürü (şimdilik 400 tane falan oldu:) köpek resmini ,bilgisayarımda ekran koruyucu o kadar keyifli. Hem karşılıksız birşeyler yapmanın hazzınıda duyuyor, onlarında birer canlı olduklarını hatırlıyorsunuz..olarak kullanıyorum. Hem ekranı koruyorlar :=), hem keyif veriyorlar.

Köpeklerden korkanlar,hayvan sevgisini geliştirmek isteyenler; haydi,hepsi birer sevgi manyagı olan bu hayvanları ziyarete,modern yaşamın stresini biraz olsun azaltmaya... Adettir,eliniz boş gitmeyin. Hiç olmazsa eski gazete,bayat ekmek , eski kumaş... ,götürecek mutlaka birseyleriniz vardır sevginizin yanında.

Maxilla

Bu köşeye yazılarınızı göndermek için meralolcay@mynet.com