BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
18 KASIM 2007 / 21:28

Gönüllü Anne ve Babalar

Yağız ağabey bulaşık yıkıyor, leydide kalite kontrolu yapıyorGönüllü anne veya baba olmak ister misiniz ?
Gönüllü sayımızın artması tek arzumuz. O zaman yaralı muhtaç köpeklerimizi, özellikle yavruları 15-20 gün evde, geçici olarak barındırabilecek ailelere teslim etmiş olacağız. Hem siz yardıma muhtaç bir canlıya yardım etmiş olmanın mutluluğunu tadacaksınız, hem biz köpeklerimiz emin ellerde olduğu için biraz olsun rahatlayacağız. 
 
Meral OLCAY,
Gönüllü Barınak Yöneticisi

Gönüllü Anne ve Babalarımız
 

İşte bir örnek;
Garip-Zeytin-Maviş. Üç kafadarın ortak noktaları, barınağımızın kapısına bırakılıp terkedilmiş olmaları. Garip ve Zeytin trafik kazası sonucu kapıya bırakılan köpeklerimizden ikisi. Resimde opera söyleyen kedicik Maviş ise, daha küçücük. O da içeride 1500 köpeğin olduğu kapıya bırakıldı gece. Allahtan bizimkiler, yani kapı önündeki serbest dolaşan köpeklerimiz ona dokunmadı. Çünkü maviş sakat. Köpekler bile bir insandan daha insaflılar kediciğe karşı.

Neyse yavrular ameliyat oldu fakat yavru oldukları için özel ilgi ve bakıma ihtiyaçları vardı. Bunu ancak gönüllü koruyucu anne bularak gerçekleştirebilirdim. Aklıma yaz boyunca Çatalcada yaşayan, kışın barınağımızda gönüllü annelik yapan, Jale anne geldi. Gerçi Meltem annede vardı ama Melltem annedeki köpeklerin sayısı oldukça fazla barınağın yavru, yaralı yaşlı, kendine bakacak durumu olmayan köpeklerine evinde annelik yapıyor.

Şu an gayet iyiler. Zeytin tamamen iyileşti. Diğeri hızla iyileşiyor. Maviş ise geldiğinde arka ayakları tutmuyorken şimdi bir ayağının üstüne basa biliyor. Gönüllü arkadaşımız Ebru sayesinde Çatalcada ki mutlulukları resimlendi altalta üst üste oynuyorlar, kedicik maviş te şaşkın şaşkın bakıyor. Ameliyatları için yardım gönderen bütün dostlara kucak dolusu teşekkürler. Artık bu yavrucuklarımıza yuva bulma zamanı duyurulur.

Sizde bu mutluluğu paylaşmak ister misiniz ?
Jale anne bu yavrulara kucak açtı, onlara sevgi verdi. Hem sevdi hem sevildi. Gönüllü anne ( yada baba) olarak sizde onun mutluğunu paylaşabilirsiniz.
ETİKETLER : Ana Sayfa