BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 HAZİRAN 2008 / 13:52

Köpeğimden Özür Diliyorum!

Sevgili hayvan severler,

Geçtiğimiz günlerde birçok kitap ile dopdolu olan kitaplığımın arkasına düşen resim çerçevesini alayım derken, belki de hayatımda ilk defa huzursuzluğunu ömür boyu taşıyacağım bir olaya zemin hazırlıyordum. Tam kitaplığın arkasındaki çerçeveye uzanayım derken kitaplık devriliverdi. Tam o sırada köpeğim Zeyna kitaplığın altında kalmamak için kaçayım derken ne yazık ki açık olan camların cereyan etmesiyle beraber kapanan kapı yüzünden Zeyna fazla kaçamadı. Bir anda kitaplık Zeyna'nın üzerine devrildi. Zeyna'nın çığlıkları ve kendini oradan oraya savurması gözümün önünden gitmiyor. Ayrıca olayın üzerinden iki gün geçmesine rağmen kımıldamakta bile güçlük çeken bebeğimin o hareketsiz hali ve durgun yüz ifadesi geçen her an vicdanen daha rahatsız olmama sebebiyet veriyor. Her ne kadar kitaplığı Zeyna'nın üzerine bilerek düşürmediysem de bu olaya sebebiyet verdiğim için ve daha dikkatli olmadığım için kendimi ömür boyu affetmeyeceğim.  

Bu yaşadığım tatsız kazanın ardından tabii ki soluğu veterinerde aldık. Oranın çok değerli ve bana göre fahri psikolog veteriner hekimleri Remziye ve Dilek Hn, sağ olsunlar gerekeni yaptılar. Zeyna'nın ağrı çekmemesi için ne gerekiyorsa yapıldı. Ancak Zeyna'nın bacağı kırılmıştı ve ameliyat olması gerekiyordu. Belki Zeyna ameliyatını olduktan sonra eskisi gibi koşup oynayabilecek ama ben kendimi gerçekten bu olayla ilgili hiç affetmeyeceğim.

Buradan bu yazı ve değerli site aracılığıyla Köpeğim Zeyna'dan özür diliyorum. Gerçekten çok ama çok büyük özür diliyorum Zeynacığım senden. Ayrıca söz veriyorum bundan sonra çok dikkatli olacağım. Umarım en kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun. Bu konuda da veterinerlerimize güvenim sonsuz. İyiki değerli veterinerlerimiz Dilek ve Remziye Hanım var. Ve iyi ki varsın Zeyna. Bu arada seni unuttum sanma Clara! (Clara benim Yedikule hayvan barınağından evlat edindiğim Pinscher cinsi bir melek). Sende iyi ki varsın benim Kara Meleğim.

Çağatay Öztürk

 Psikoterapist

http://www.cagatayozturk.net/

oztuc@aol.com