BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
13 EKİM 2010 / 00:58

Terakkili çocuklardan hayvan dostlarına

"Ben Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki İlköğretim okullarında yaratıcı drama öğretmenliği yapıyorum. Okulumda üç yıldır  her ekim ayının ilk haftası ilköğretim birinci kedamedeki öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak, hayvanları koruma ve hayvan haklarına saygı duymalarını sağlamak, aynı zamanda da sosyal sorumluluk bilinci  kazandırmak amacıyla 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde “Hayvan Dostlarım” adlı bir proje gerçekleştiriyorum. Projemizde tiyatro, video –art gösterimi, barınak gezisi, mama kampanyası, sunum, uzmanlar ve sanatçılar ile söyleşi, yaratıcı drama çalışmaları gibi bir çok farklı etkinliğe yer veriyoruz. Ekte bu etkinliklerden biri olan “Tarçın” adlı tiyatro oyunun gazete haberini bulabilirsiniz. Oyun, hayvan haklarına, hayvan edinmenin sorumluluğuna, doğum günü gibi özel günlerde hayvan hediye edilmesine, hayvan ticareti konularına değinmektedir. Ayrıca yine ekte iki senedir yapılan projemizin afişleri de sanırım projemiz hakkında size bilgi verebilir.Bu sene de bu projeye yeni etkinlikler katarak 04 – 08 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu sene düşündüğüm etkinliklerden birini de Yedikule Hayvan Barınağı ziyareti "

Sevgili Hafize Öğretmen bu maili yazdıkdan sonra hemen organizasyona başladık .
7ekim perşembe Hafize,Songül,Serdar,Serhat öğretmenler eşliğinde sabah 48 öğrenci 4 öğretmen, öğleden sonra ise 48 öğrenci yani toplam 96 çocuk barınağımızı ziyarete geldiler.Mama,ilaç eski gazete süt vb yardımlarda bulundular.Havanın yağışlı olması proğramı iptal ettirmedi ilk gün ama cuma günki çok yoğun yağmur dolayısıyla diğer 4sınıf ziyarete gelemedi fakat bu cuma gelemeyen 4 sınıf ziyarete gelecek.
Çocukların çoşkusu,sevgi paylaşımı görülmeye değerdi tabii bizim yedikuleli köpeciklerimizin de cana yakın oluşları hepsinin beni sev diye şaklabanlık yapmalarının etkisi oldukça fazla çocukların rahatlaması açısından .Bu proje için emeği geçen başda duyarlı okul yönetimine ,Hafize Öğretmene,çocukların ailelerine sonsuz teşekkürler.
Geleceğin büyükleri çocuklar sizlerden yana UMUT doluyuz sizleri seviyoruz.