BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
23 EKİM 2009 / 07:35

duyarlılık...

Beylikdüzü Rotaract ve İ.Ü.Veteriner Fakültesi küçük hayvan hekimliği klübü
öğrencileri , kanal 1 hayvan dostu proğramı ekibi eşliğinde
barınağımızı ziyaret edip mama ve süt yardımında bulundular..
Duyarlı gruba ve hayvan dostu programı metin ve seda kardeşlerimize de sonsuz teşekkürler.rotarackt

..Her hafta Cumartesi  günleri 12.10 da yayınlanan  programı  izleyebilirsiniz ..
"Farkındalık yaratıp ,bizde varız bizleri unutmayın " mesajlarımızın   yavaş yavaş da olsa  yerine ulaştığını  görmek güzel şey..
Bu duyarlı iki grup , belki birbirinden bile habersizdi bilmiyoruz..Önemli olan muhtaç canlar için yola çıkmak ve bir noktada buluşmak..
...Duyarlı insanlarımızın  sayısının artması ,  bütün barınakların ziyaretçi ve gönüllüye  açık olması,orada yaşam savaşı veren canların kimsesiz kalmaması açısından çok önemlidir..
Diyoruz ki lütfen barınakları ziyaret edelim..Gönüllü olalım,desteğe ihtiyaç varsa destekleyelim...(neden ihtiyaç varsa  yazdım açıklayım...
Barınak  Gönüllü esasına dayalı hizmet vermiyor sa , işletmesi taşaron firmaya ihaleye verilmiş ise  ki çok büyük çoğunluğu böyledir..Taşaron firma  mama ilaç vb her şeyi temin etmek üzere işi almıştır ve bunun karşılığında zaten her ay ödemesini almaktadır....
 Bu tür bir barınağa gönüllü gittiğinde yapacağı şey , ancak  yemek veriliyormu,hastalar tedavi oluyormu gibi kontrol ,sevgi ve sahiplenmek vb olmalıdır..( o tür barınaklara mama ,ilaç taşımak taşaron firmaya  yardım etmekdir hayvanlara değil)..
Bilinçli ,duyarlı , mert yürekli hayvan korumacı insanlarımızın çoğalması dileği ile...