BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
23 HAZİRAN 2010 / 11:14

alman gönüllüler

Almanyadan daha önce turist olarak gelip barınağımızı ziyarete gelen Alman gönüllüler tekrar istanbula geldiler ve barınağımızda bu sefer bedenen çalışmak istediklerini söylediler seve seve kabul ettik.22 haziran günü sabahdan tam takım iş kıyafetlerini giydiler ve  işe giriştik.
İlk önce  havalar çok sıcak olduğundan traş olayına giriştik.Alman kurdu kızımız şila çok tüğlenmiş keçeleşmişti şilayı birlikte traş ettik yıkadık ,rahatladı hayancağız.
Sonraki gün bulaşık yıkama işi ,etrafın kakalarını alma vb işler yaptılar.
Sahada olmak la dışardan destek vermek tabiiki çok farklı bir şey.Gün boyu bizimle barınak da olup gerçekden hiçbir şeyin  göründüğü gibi kolay olmadığını anladılar.
Almanyada alternatif tıp okulunda öğrenci olan 3 arkadaşın  tatillerini barınağımızda geçirmek istekleri çok değişik geldi bana.
Demekki bçyle insanlarda varmış dedim.Üstleri kıl oldu kaka oldu terlediler leş gibi oldular ama pes etmediler.Bir tv kanalında  pis işler diye bir dizi var oradaki proğamın sunucusu hep pis işlerde çalışıyor lağım temizlemek,bir büyük baş hayvan barınağında süt sağmak,tavuk çifliğinde temizlik yapmak vb akla gelebilecek her çeşit iş.Bu alman arkadaşlar da bana o diziyi anımsattı o arkadaş bu işden para kazanıyor tv de ama bu arkadaşlar emek sarf edip manevi haz kazanıyorlar aradaki fark bu.Bundan sonra turist olarak gelip yolu yedikuleye düşen hayvansever insanları bedenen çalışmaya bekliyoruz dermişim :)
Alman arkadaşlara emekleri için bu güzel duyarlı hareketleri için çok teşekkür ediyoruz.
Resim 1972Resim 1988

 

Resim 1991           Resim 1990

 

Resim 1994Bugün Ute,Sebastianve Anne süpriz yaptılar alışverişe gidip barınağımız için bisküvi,süt,makarna ve güneş şemsiyesi getirdiler.
Cumaya kadar her gün çalışmaya devam edecek cumartesi günü Almanyaya dönecekler.