BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
09 KASIM 2012 / 22:03

küçük gözlerden duyarlılık örneği

Küçük Gözlerden Büyük Bir Duyarlılık Örneği
"Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlkokulu üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri okullarında düzenlenen “Sokaktaki Dostlarımız” adlıfotoğraf yarışmasında sokak hayvanlarını gözlemleyip fotoğraflayarak sokak hayvanlarıyla birlikte yaşamaya dair fikir edindiler aynı zamanda da sahipsiz hayvanlara yardım etme  imkânı buldular. Bu yarışmada öğrencilerin fotoğrafları Nasuh Mahruki, Ömür Gedik, Tolga Öztorun, Ateş Kantürk, Neslihan Tunç, Okyanus Pera Dizdar ve  Başar Aslan tarafından değerlendirildi. Yarışmaya katılan fotoğraflar 2. – 4. sınıf öğrencileri ve öğretmenler için sergilenip satışa sunuldu.  Bu sergiden elde edilen 2760 TL gelir YedikuleHayvan Barınağı’na tıbbi yardım için bağışlandı."
Hafize GÜNER
Yaratıcı Drama Öğretmeni
Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu

Yedikulenin malum yoğunluğunda bağışı almaya gidemiyeceğimizden ,bizi temsilen yedikulenin   Nergiz Annesi (aynı zamanda okulun da öğrencilerinden olan LARA ve  ARDAnın halası)  okula giderek bağışı, makbuz karşılığında teslim aldı ve barınağa getirdi . 
Hafize Öğretmenimize,öğrencilerimize ve fotoğrafları satın alan dostlara duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Bağış klinik de tedavi olmuş olan ve tedavisi devam eden hasta hayvanlarımızın klinik masraflarında kullanılacaktır.
Yıllar sonra  yetişkin bir birey olacak olan ,bedenleri  küçük ,ama yürekleri büyük olan çocuklarımızı yürekten kutluyor teşekkür ediyorum.
Umarım bu duyarlı  davranış ,diğer okullara da örnek olur .