BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
26 OCAK 2011 / 00:52

istek -uluğbey okulları

İstek vakfı Uluğbey ilköğretim okulları 2 minübüs ve 26 öğrenci 4 öğretmen ile  bugün barınağımızı ziyarete geldiler.Üstelik anadolu yakasından Kartal dan geliyorlardı.
Sulu kar yağıyor ve 4 derece ye kadar hava sıcaklığı düşmüştü.
Okul ziyareti iptal eder diye düşünüyordum, 2 ayrı okul gelecekti ,ama hiç biri iptal etmedi ve geldiler  :)
Önce araçdan inemeyecek çocuklar diye düşündüm , çünki soğuk var ,yağmur var  yani her tür olumsuz durum vardı.Fakat tam tersi çocuklar  servis aracından  inmek için acele ediyorlardı. Önce kampanya sonucu toplanan ihtiyaç malzemelerini indirdik (kuru mama,eski gazete vb)sonra grup olarak içeri girildi.
Yedikule nin sevgi dolu köpekleri misafirleri ayakda karşıladılar  :)Çitirkız,Arapoğlan,Osman,Kemik ,Dayı,Zilli,Balıkçı,Jenny,Cesur,Haydut,Ballıağa,Feride,Nisan,Toz  hep
beni sev beni sev modunda idiler.
Özellikle Hale öğretmen  hep ayakda karşılandı.Okul yönetimine,duyarlı ailelere ve öğrencilere çok teşekkür ediyoruz.Çocuklar köpeklerimizi sevdiler ,sevgi verdiler,karşılıksız sevgiyi aldılar.
Artık ziyaret bitmiş gitme zamanı gelmişti, Efe çaktırmadan kaşla göz arasında minübise binmez mi ,çocuklar şaşırdı dedim ki bizim koca oğlan araba ile gezmeyi çok sever canı sizinle gezmek istedi.Neyse çocukların sevgilisi oldu hevesini alsın diye 5dk minübüsde kaldı çocuklara kendini sevdirdi ,Efe de kendini çocuk sanıyor  :) oysa moruk 12-13 yaşına geldi.
Güç bela arabadan indirdim ve çocukları yolcu ettik yolunuz açık olsun dedim,çünki  oldukça uzak yoldan geliyorlardı.
Kartal neresi Yedikule neresi aradaki mesafe bayağı uzak, ama gelmek istedikden,yapmak istedikden  sonra her zaman dediğim gibi  mesafelerin engel tanımadığını ispatlamış oldu istek okulları  vakfı ve yöneticileri.Tekrar tekrar teşekkür ediyoruz bu organizasyonu sağladıkları için.