BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
13 NİSAN 2011 / 23:39

engin sever ana okulu

 Sevgili Yedikule Hayvan Barınağı Personeli’ne
Okulöncesi dönem yaşamın temelidir. Bu dönemde öğrenme hızı çok yüksektir. Okulöncesi dönemde verilen eğitim ile çocukların sevgi, saygı, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygu ve davranışları geliştirilmelidir. Eğitim sürecine çocuğun ve ailenin katılımı sağlanmalıdır. Çocuk özgürce deneyimlerde bulunup rahatça hareket edebildiği ortamlarda daha iyi gelişir, becerilerini daha güzel sergileyebilir. Bu nedenle program doğrultusunda öğretmenlerden eğitim ortamlarını iç ve dış mekanlar olarak bir bütün şeklinde ele almaları beklenmektedir.
Engin Sever ANAOKULU olarak Okul Müdürümüz Sebahat Görenek ALDAŞ, Müdür Yardımcımız Pembe Gül EMLİK ve okul öğretmenlerimiz eşliğinde yaptığımız toplantıda çocuklarımızın akademik alanda çok başarılı olduklarını, artık biraz daha fazla sosyal-duygusal alanda etkinliklere yer vermemiz gerektiğine karar verdik. “Eğitimde İyi Örnekler” projesine katılırken çocuklarımızın ve ailelerinin etkin katılımını sağlaması, ailelerin birlikte vakit geçirmeleri, çocukların sorumluluk alma, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularını destekleyen bir proje hazırlamayı hedef edindik. Okulumuzda yapılan genel bir toplantıda yakın çevremizde bulunan siz Fatih Belediyesi YEDİKULE HAYVAN BARINAĞINA gıda yardımı yapmaya karar verdik. Bu yardıma çocuklarımızın ve ailelerinin de yer almasını istedik. Bu projeye okulumuzda ilk olarak büyük yaş grubunun katılmasına karar verildi. Sınıf öğretmenleri Hülya TURGUT, Gülümser KARTAL, Birsen DOĞAN velileri ile toplantı düzenlediler. Projemizin amacı ve uygulanışı anlatıldı. Tüm velilerimiz projemize severek katılacaklarını belirttiler. Projeye ilk olarak Hülya TURGUT ve öğrencileri başladılar. Okul panosuna sınıf sırası hazırlanarak asıldı, her veli listeden hangi gün gideceğini öğrendi ve saat 11:00 civarında okulumuza gelerek ; okulumuzda kalan ya da velilerimizin evden getirdikleri yiyecekleri alarak çocukları ile Yedikule Hayvan Barınağına gidiyorlar.
Projemiz ilk başta çocuklarımızın yararına başlamıştı ama bunun yanında velilerimizden gelen güzel tepkiler ve anlattıkları barınaktaki hayvanlara da yardım etmiş olmanın mutluluğunu da bizlere yaşattı. Çocuklarımızın bu proje ile eğitimini ve mutluluğunu düşünürken bunun yanında barınaktaki hayvanlara da yararımızın olmuş olması Engin Sever ANAOKULU olarak tüm personelimizi mutlu etti. İlk Başlarda tedirgin olan velilerimiz ve öğrencilerimiz oldu, barınağınız görevlilerini eşliğinde hayvanlar ziyaret edildi. Zamanla çocuklarında velilerin de tedirginliklerinin gittiği ve barınakta çok eğlenceli vakit geçirdiklerini bizlere ilettiler. Okulumuzda “Hayvan Barınağı Günlüğü” adında bir köşe hazırladık, geziye giden öğrencilerimizin barınakta çekilmiş resimlerini astık, bu resimler hem tüm okulumuz velilerinin hem de çocukların dikkatini çekti ve de geziye giden öğrencilerimizin davranışlarının pekiştirilmesine sebep oldu.

          Projemiz şu an başarı ile devam ediyor. Engin Sever ANAOKULU olarak Yedikule Hayvan Barınağı Yetkililerinin ilgileri için ve projemizi destekledikleri için çok teşekkür ederiz.

          Engin Sever ANAOKULU
*Yedikule  hayvan Barınağı  olarak Duyarlılıkların dolayı Engin Sever Anaokulu yönetimine ve öğretmenlerimize ve öğrencilerin velilerine sonsuz teşekkürler.*