BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
15 ARALIK 2010 / 10:48

üç-beş in hikayesi

Şaka gibi bir hikaye.Gördüğünüz bir pazar çantası ,elinde bu  pazar çantası ile sabah erken saatte barınağa bir vatandaş geldi.
Donmasın dedi çantayı uzattı , acaba hayvanlar için sıcak bir yiyecek mi getirdi donmasın diyor diye düşündüm.Nedir bu dedim çantanın ağzıda kapalıydı.
Fifi dedi hani fifi köpekler var ya ondan, bizim sokaklarda dolanıyordu ben de acıdım donmasın bu soğuk havada diye sana getirdim .Ancak 3-5 gün yaşar çok yaşlı dedi.
Çantayı açtım evet sıfır numara bir terrier çok yaşlı hemen odaya aldım.Isıtıcının önüne  minder koyduk , odada onun gibi mağdur arkadaşlarından kanserli ve çok yaşlı sisi,felçli yağmur vardı ve kıskançlık yapmadan kavga etmeden tek minderi paylaştılar.
Fificiğin üşümesi geçti ısındı ,yaş mama kuru mama koyduk.
Çok açmış kuru mamayı yemeye çalıştı zorlandı yaş mamayı rahat yedi.
Baktım dişleri dökülmüş 3-5 dişi var.
Dedim  ki ona :) senin adın üç-beş olsun!şansın bol olsun!yolun açık olsun!seni yaşlı halinle kabul edecek bir annen olsun!
Evet dileğimiz oldu.3-5 geldikden 1 gün sonra kısmeti açıldı.Ve evine gitti son zamanını artık sokak da değil,bir evde yaşayacak.Duyarlı hareketinden dolayı Didem anneye çok teşekkür ediyor,örnek olsun diyoruz.
Yaşlı,muhtaç bir can a yuvasını açmak da tereddüt eden dostlar  için.