BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
29 HAZİRAN 2010 / 09:36

reşo ağa nın şansı döndü

1.5 aylık bir kangal yavru annenin yanından  çok erken alınmış   yeteri kadar beslenememiş,üstelik kulakları da dibinden yeni kesilmiş kasap bıçağıyla yamuk yumuk kesilmiş kanı üstünde  ve bir manav kasası içinde, barınağın önüne bırakılıp kaçıldı her zamanki gibi insafsızca!
Çok bebek daha ayakları üstüne bile basamıyordu, kaldırdığınızda felçli gibi hemen yana düşüyor ve  sürekli ağlıyordu ,inliyordu.
Nasıl ağlamasın hem kulakları acıyor,kemikleri ağrıyor .
Hemen kliniğe gönderdik tetkikleri yapıldı anne sütü eksikliğinden raşitizm hastalığı oluşmuş,yani kemik gelişimi çok zayıf o nedenle kemikleri ağrıyor.Tedavisine başlandı Devit 3,ccalsiyum igneleri  yapıldı.
Veeeee   Reşo ağa 4 gün sonra ağlamayı kesti,ayağa kalktı yürümeye başladı hemde iştahı açıldı bol bol yemeğe başladı.
Pazar günü show tv de yayınlanan Evcilik oyunundaki   arkadaşlarımızdan Hakan ve Tuğçe ile  barınağımızı ziyarete gelen Ümit,Suna ve yalçınay ailesi Sevo isimli köpeğimizi beğenmişti hemen evrakları hazırlayıp pazartesi de geldiler sahiplenmek için.
Tabii aileyi tanımak adına  daha detaylı görüşmeye başladık.Kutup isminde bir köpekleri olduğunu  öğrendim ve sevo nun kutupla anlaşmasının mümkün olamayacağını söyledim.Kutupla anlaşabilecek köpekleri önerirken odada yatağında uyuyan reşo ağa yı gördüler ve beğendiler.Durumunu anlattım biz ona çok iyi  bakarız merak etmeyin aklınız bizde kalmasın dediler.
Kliniği arayıp reşoya kısmet çıktığını yuvalanacağını , son bir muayene ve kontrol edilmesi için reşoyu gönderiyorum dedim .
Vet hekim arkadaşımız Murat Bey  reşo ya raşitik olmasından dolayı bir yemek listesi verdi ,sizleri de bilgilendirmek adına paylaşıyorum,çünki ben tam tersini biliyordum oysa bu tür rahatsızlığı olan hayvanlara asla et,balık,yaş mama,tavuk verilmezmiş  kurumama,süt,yoğurt,peynir verilmeli imiş bu bilgiyi de aldıkdan sonra reşo yuvasına doğru yola çıktı.Kötü şansı döndü umarım Reşo ağa aileye bol şans ve mutluluk getirir.SEVO ya niyet REŞO ya kısmet oldu bu iş :)
Darısı barınağımız da yuva bekleyen diğer çocuklarımızın başına.Tek dileğimiz asla bir daha terk edilmeyecekleri bir yuvaları aileleri olması başka ne  isteriz ki haaa arada sırada da foto bekleriz ki merak etmeyelim büyüdüğünü ve mutlu olduğunu görelim.
Resim 2048Resim 1984