BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
30 AĞUSTOS 2016 / 13:30

Paşa

Paşa, sahibi tarafından taksi ile perişan halde getirilmişti barınağa. Bakımsız, tüyleri dökülmüş , uyuz , mantar, egzama her şey vardı. Yara içinde idi. Almak istemedik. "Saf kan golden, neden tedavi ettirmediniz bu halde bu hayvan" diye sorduğumuzda tedavi masrafı 3000tl civarında bizim de gücümüz yok dediler.

"Alırken para verdin hasta olunca barınağa bırakmak ne derece etik" deyince "alıcaksanız alın yoksa yeşillik bir yere bırakırım" cevabı aldık.

"Lanet olsun sizin vicdanınıza insanlığınıza sizde yaşlanın hastalanın sizi de darülaceze vb yerlere bırakır çocuklarınız inşallah" dedim.

Paşa ile göz göze geldik "beni kurtar bu insanlardan" diyordu sanki.

Tedaviye başladık , bu arada 1 ay sonra utanmadan "paşayı görmeye geldim" diye çıktı geldi sahibi . Tabii ki göstermedim "artık o senin değil barınağın paşa sı göremezsin" dedim.

Yaşlıydı ama çok sevimli ve güzeldi tedavi 3-4 ay kadar sürdü tüyleri geldi. Golden sahiplenmeye gelen aileyi gezdirirken paşa kulübede uyuyordu. çıktı kulübeden pati verdi kendini sevdirdi hemen arkasında başka bir golden vardı. o genç ti araf da kaldılar. Dedim ki "kimin ne kadar yaşayacağı belli olmaz , yaş sizin kararınızı etkilemesin .hangisini daha çok sevdi iseniz onu seçin mutlaka doğru kararı verirsiniz." Tekrar gittiler ve paşayı seçtiler.

Paşa şimdi mutlu, evin sevgilisi ismi de Simba olmuş🙏
kimin kısmetinin ne zaman çıkacağı belli olmuyor simba ya talih kuşu kondu. Eski sahibin de çektiği çileyi, yeni sahiplerinin sevgisi ile unutacak. Darısı tüm yaşlı, genç, yavru, engelli patili dostlarımızın başına.