BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
22 KASIM 2010 / 19:15

nereden nereye aykızAy kızımız  Ayvansaray ın arka sokaklarında büyük ihtimal taşımacılık da kullanılırken iş görmüyor artık diye başıboş bırakılmış ve kesime gitmek üzere iken kurtarılmış bir at.
26 eylül den bu yana misafirimiz idi ve yuva arayışlarına devam ediyorduk.
Nihayet çabalar sonuç verdi ve AYKIZ bugün yeni yuvasına yerleşti.Yuva bulma konusunda Nesrin hn a,Barış hn a,Ayşen anne ye ve çiftliğini AYKIZ a açan Aslı Hn a sonsuz teşekkürler.Sabah oldukça heyecanla aykızı götürecek aracı bekledik.Derya anne de bana eşlik etti mamalarını da çehiz olarak  ekledik ve saat 10 gibi araç geldi Ramazan Baba aykız ı aldı araca getirdi ve yola çıktık. 
Aykız a emeği geçen yardım yollayan özellikle çok kaliteli at yemi getiren Burcu Yağcıoğlu arkadaşımıza sonsuz teşekkürler.
2 saat süren bir yolculukdan sonra ki ,yolculuk güzergahımız süperdi orman ,her taraf yemyeşil hafif sis vardı.
Kısırkaya gökçedere köyünde ki  KAYRA AT ÇİFTLİĞİ ne ulaştık.Çiftliğin sahibesi Aslı Hn bizi çok güzel karşıladı,ev poğacaları bile yapmıştı ikram etti .Yer çok mükemmel yemyeşil Aykızın rahat edebileceği bir ortamdı.Yolda giderken Derya anneye dedim ki eğer yeri beğenmezsem geri  döneriz ona göre yani o derece gözüm kara.Bir önceki taliplinin kötü niyetinden sonra gözüm korkmuştu.
Neyse  araçdan indirdik Aykız ı hemen kum olan bölüme koyduk Aykız nasıl mutlu oldu anlatamam kumlara yattı ,taklalar attı ohh be dedim bu iş tamam.Bu arada Aslı hn la sohbet ederken benim yoldaki düşüncelerimi tahmin etmiş beğenmeseydin geri götürecektin değil mi demez mi.Evet dedim ben de sizin gibiyim hayvan konusunda çok hassasım dedi.Bu daha da hoşuma gitti aynı duyguları paylaşan insanların olması ne kadar hoş.Aykız kumda oynaştı durdu etrafdaki diğer At arkadaşları ile mesajlaştı,içlerinden en yakışıklı Simsiyah bir at ile hemen arkadaşlığa da başladı.Aslı hn Aykızı tımar etti bu arada kızımız yaşlı değilmiş bakımsız kalmış ondan öyle görünürmüş :)
Barınak daki oburluğunu oradada gösterdi biz gidene dek yedi durdu giderken hala yiyordu demekki eski yaşadığı ortamda çok aç kalmış .İçimiz rahat vaziyette dönüş yolunu tuttuk.
Yarın Veteriner gelecek bakımını yapacak arkasından Nalbant kötü durumdaki ayaklarına bakacak.
Belki 1 ay sonra ziyarete gittiğim de AYKIZ ı tanıyamayacağım süper bir kısrak olacak dermişim :)
Tekrar KAYRA at çiftiği sahibesi sevgili Aslı Hn a  Aykızı kabul ettiği için teşekkür ediyorum.
Ayvansaray ın dar sokaklarından Kayra At çiftliğine gitmek şansdır.Ne demek lazım ne oldum değil ,ne olacağım .Bu ata sözü olumlu anlamda doğrulamış oldu.Nerede doğdu nerede büyüdü nereye düştü ve şimdi nerde yaşıyor :)ŞANSLI AYKIZ.

****************************************************************************************26eylül 2010 AYKIZ BARINAK DA


Ay kız destek bekliyorBarınağımız kurulduğundan bu yana gelen 3. atımız,Aykız Sultan hn ve Nağihan dan sonra Aykız 26 eylül de barınağımıza geldi.Barınması için yer organize ettik tabii amaç kalıcı bir yuvası olsun.Sadece  1 talip çıktı aykız a o da bir çiftlik ama para karşılığı üzerine binme çocukları gezdirme amaçlı geldi zaten böyle bir şeye izin veremezdim gelen şahıs da yaşlı olduğunu görünce vazgeçti başka talipli de çıkmadı.Ay kız için bahçeli bir çiflki bir başını sokacak ahır ve birde ona bakacak besleyecek hayvansever olsa daha ne isteriz.Biz yedikule gönüllüleri olarak elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz gönlümüz kalıcı bir yeri olsun istiyor.Fakat kalıcı yer bulana dek gıda desteği gerekiyor.
Köpeklerimiz için gıda bulmak için çaba sarf edeken Aykız için zaten çok sınırlı olan imkanlarımızla( yulaf,kuru ot,buğday,palet yem,mısır gevreği,arpa,,arpa gevreği,kuru üzüm,elma,havuç,kesme şeker  vb )almak bizi zorluyor.Siz duyarlı dostlarımızdan en azında  At a gönül veren dostlardan gıda desteği bekliyoruz.
iletişim olcay.meral@gmail.com
Ay kız destek bekliyorAy kız destek bekliyor