BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
23 MART 2017 / 10:55

Minnoş

Çişini tutamıyor diye 5 sene sonra barınağa terk edilen idrar kesesi fıtığı olan 12 yaşındaki minnoş kız bugün Refika annesi Özlem ablası ile yuvasına gitti. Refika anne ona pembiş pembiş elbise minik Kulube vb çeyizini de aldı. Minnoş kız son zamanlarını sevgi ile yaşayacağı yuvasına kavuştu. Darısı tüm yuva arayan sahipsiz patili dostlara özellikle de yaşlı ve engellilerin başına.

 

15 Mart 2017
1735867990962_o6 sene kadar önce bir çöp evden kurtardığımız ve yuvalandırdığımız çocuklardan biri idi sıfır numara maltesse Terrier Minnoş . 2 gün önce Bir mesaj geldi sahibinden

"Sayın MERAL Hn.
Yardiminiza ihtiyacım var
5 sene evvel sizden aldığımız terrier cinsi kopegimiz aldığımızdan beri bizi çok yordu. Baş vurmadigimiz care kalmamasina rağmen onleyemedimiz idrar yapma hastalığı beni ve eşimi çok zorluyor. Çok sevmemize rağmen sevgimizin nefrete dönüşme aşamasındayız. Lütfen yardım edin." ANLAYAMADIĞIM ŞEY 3 KG KÖPEKTEN KAÇ LT ÇİŞ ÇIKAR VE ÇİŞ MUHABBETİ SEVGİYİ NEFRETE NASIL DÖNÜŞTÜRÜR. BİR SU VE SABUNLUK İŞ BUNUN İÇİN NEFRET KELİMESİ İYİKİ DE GERİ GETİRMİŞLER .)Tabiiki yardım edecektim bizim çocuğumuz o ,ama çözüm bulmak yerine taksi ile gelip eşyaları ve box içinde minnoşu bırakıp gittiler çünkü ondan vazgeçmişlerdi.

Ben ne yaptım sizce vakit kaybetmeden hemen kendi aracımla kliniğe götürdüm veteriner murat bey e meme de tümör var gibi idrar kaçırıyor ondan olabilir mi bir bakın nesi var dedim muayeneye alındı .
12 yaş CİVARINDA olduğunu gözlerde katarakt oluşmuş ama az da olsa gördüğünü ,meme deki şişliğin tümör DEĞİL idrar kesesi fıtığı oldugu tespit edildi.Ben tümör olduğunu sanıyordum tümör değilmiş elinizle bastırınca şişlik içeri gidiyor tümör baskı ile içeri gitmezmiş idrarını kaçırma sebebi ise yaşlılığa bağlı östrojen hormonu eksikliği imiş hemen ilacı yapıldı 2 hafta içinde normale dönecekmiş .Köpek benim söZleşme gereği iade etme zorunluluğundan teslim aldım üzücü Olan bana göre başlangıçta verilen sözden dönülmesi yarı yolda bırakılması . Köpekler size bağlıdır öyle ki asla yarı yolda bırakmazlar, hastalıkta ,sağlıkta, yaşlılıkta yaşamın her safhasında asla benden vazgeçme unutma Bir gün sen de yaşlanacaksın. Sonuç itibari ile minnoş yedikule barınak ta o kadar minik ki benim ofis içine yerleşti. Minnoş ne kadar yaşar daha bilinmez ama mutlu huzurlu sakin bir yaşamı olsun o kadar minik ki bir minderlik yer yeter ona Minnoş u kabul edecek bir aile bulabilirmiyiz diye ilanı açıyorum hiç belli olmaz.


Sahiplendirme sistemimiz→