BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
08 HAZİRAN 2009 / 22:52

meloş kedi .yuva buldu..

Barınağımızda buzdolablarının ikisi de birden bozulunca zor durumda kaldık..Siteye buzdolabı 2. el ihtiyaç var diye yazdım..Her zamanki gibi ilgi alaka yok..İş başa düştü 2. el buzdolabı nerede bulurum gibi araştırmaya girince ,yedikule de bir yer bulduk..

Arabaya atladık bakmaya gittik..Dükkanın önüne park ettik tam içeri girecekken bir ses duydum,miyav miyav alalhım ya gene mi ben duyuyorum dedim..
 Dükkana girmeden sesin nereden geldiğini bulmak için yürümeye başladım.
.Sonunda yolun karşı tarafında 2 küçük çocuk ve elinde yavru kedi boynundan tutmuş vaziyette gördüm..

Kedicik bağırıyordu canı yanıyordu ama  çocuğun umurunda değildi.
Caddenin karşı tarafına geçtim çocugun elinden yavruyu aldım, ne yapıyorsun sen dedim ,gezdiriyorum dedi,
Köpekmi bu gezecek ,annesi nerde dedim.Bahçede dedi ,o zaman  beni bahçeye götür dedim ..
Birlikte gittik kömürlüklerden geçtik arka bahçeye çıktık ..(Benimki de ne cesaret ıssız yerler ve ben tek başıma giriyorum deli cesareti derler ya ondan galiba benimkisi)Arkadaşda dolapçının önünde beni bekliyor..Neyse bahçede anne kedi falan yok,çocuğa bir daha yavru kediyi anneden ayırmayacaksın seni fena yaparım dedim aldım yavruyu dükkana gittim..
Buzdolabını seçtik barınağa  döndük sibel,petra,derya annelere dedim ki, ben dolap almaya gittim değilmi  ..Aynen alışveriş için gittiğin dükkanda  tuvalet  kağıdı kalmadı ,zımpara kağıdı olurmu diye espri yapan  satıcı gibi ,bende dolap kalmadı yavru kedi olur mu?:)diye sordum annelere..
Aldığım cevap hep beraber olur olur olur oldu...Ancak bizim gibiler bizi anlar biliyorum..
Tüm antenlerimiz  her an çalışır vaziyettedir, çünki etrafda zor durumdaki  canların  seslerini duymak için böyle olmak durumundayız..
Ve meloş kedicik bugun yuva buldu..Nihal annesiyle yuvasına gitti..Minik meloş yolun açık olsun ..