BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
30 ARALIK 2015 / 15:36

Şimşek

Akşam üstü gelen ihbardaki golden ; duyarlı insanların çabaları ile saat 20.30 gibi pet nakil, Barış bey ve Belgin hanım tarafından barınağımıza getirildi. Akşam saati barınağımızın klinik kısmına kafese koyduk, mama ve suyu önünde sıcak ortamda koruma altına aldık. Genel durumu iyi görünüyor, yarın daha detaylı muayene edilecek. Göründüğü kadarı ile hava şartlarından dolayı çok üşümüş ve yığılmış kalmış sokak da.

Ben 16 senedir barınağımızın kurucu ve gönüllü yöneticisi olarak diyorum ki; golden , husky, terrier, fino vb ırk hayvanları satın alıp, iyi mamalarla bol sevgiyle, el bebek gül bebek bakıp, sonra da, kırık oyuncak gibi sokağa atan sahipler ne kadar vicdansızsa, rm ler de aşılanıp küpelenip, kısırlaştırma sonrası yuva aramayıp sokağa bırakan görevlilerde, kusura bakmasınlar eğer o rm lerin gönüllüleri varsa, ellerini taşın altına koyup pansiyon vb yerlere almıyor ve duyarsız kalıyorlarsa, onlar da bence en az bu görevliler kadar duyarsızdır benim gözümde.

1456530nYedikule den bir tek ırk hayvan sokağa mahalleye bırakılmamıştır bırakılamaz, çünkü ırk köpekler soğuktan , sıcaktan etkilenirlenir , yemek bulamazlar , çöpten beslenemezler. Vicdan sahibi duyarlı insanların sayısının artması dileği ile...

Golden oğlumuzun adını şimşek koydum. Şimşek hızıyla kendine gelsin ve asla bir daha terk edilmeyeceği bir yuvası olsun.

Sahiplendirme sistemimiz→