BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
10 OCAK 2008 / 22:26

Levent Üzümcü

Sevgili Yedikule dostları ,

Bu ay "Ünlüler ile Hoş sohbet " köşemizin konuğu eğlenceli bir adam ... Gülen yüzü ile görmeye alıştığımız " Levent Üzümcü " . Yeni oyunu , televizyon çekimleri arasında bize vakit ayırdı. Yoğun çalışmalarına rağmen bize vakit ayırdılar. Teşekkürler. Yedikule Hayvan Barınağı Dostları için Sevgili Levent Üzümcü'ye merak ettiklerimizi sorduk, bizler için cevapladılar.

Sevgilerimle

Tolga Öztorun
Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı
Gönüllü Muhabiri

Bu Ocak ayı konuğumuz "Levent Üzümcü"

→ Önce diziden konuşalım mı ? Biz izlerken çok eğleniyoruz. Her an başka bir çılgınlık çıkıyor karşımıza. Asla konuyu tahmin edemiyoruz. Peki ya siz çekimlerde ne kadar eğleniyorsunuz ?

Bizler çekimlerin her aşamasında çok eğleniyoruz o kadar ki bazen gülmekten çekimin ertelendiği bile oluyor.

→  Bir kaç bölümdür dizide minik oyuncu konuklarımız yer alıyor. Dizi ve televizyon sektöründe bir sürü hayvan malesef ihmal sonucu telef oluyor. Ihmal edilerek ya ölüyorlar yada onları kötü sonlar bekliyor. Bunun ile ilgili bir anınız var mı ?

Benim şahsen yok , ancak yaşadığımız ülkede insana saygı ve sevgi göstermeyen bir takım "yaşam fomlarından" hayvanlara şefkat göstermelerini beklmek boş diyorum.

→   Peki ya Avrupa Yakası'ndaki köpekler ne oldu ?

Bununla ilgili bir bilgim yok ancak net olarak civciv dahil olmak üzere hiç bir hayvan zarar görmedi setimizde.

Levent Üzümcü→   Evinizi sizler ile paylaşan bir hayvanınız var mı ? Ada o şanslı cocuklardan mı ?


Evimiz ancak bizi alıyor 4 kişilik bir aile olarak bir çiftlik projemiz var. eğer o gerçekleşirse Ada da Batu da hayvanlarla iç içe bir hayat yaşayacaklar.

→  Siz hep ekranda gördüğümüz gibi neşelimisiniz ?

Genellikle neşeli bir insanımdır. Sosyal olmaya çabalar ve buna çok önem veririm. Neşelenmessek hayat bizim için bir külfet olur ne gerek var böyle asık suratlı olmaya di mi.

→ İlk hayvanlarınızı merak ediyorum. Biliyorum ki ilkler asla unutulmaz.

Adı Lord'du Çeşmede köpeğimiz. Onu asla unutmam. Ancak şehir yaşantısında evlere tıkılıp kalan köpeklere üzülüyorum. Köpek bana her zaman açık hava ya da bahçeli bir alanın hayvanı gibi gelir. Evde, evin içinde olmalarını bir türlü anlamıyorum.

→ Tükiye'de 2008'e yaklaştığımız şu günlerde bile hala itlaf var. Istanbul'da bile kuduz çıktığı iddaa ediliyor. Görevini yerine getirmeyen yerel yönetimlere mesajınızı öğrenmek istiyoruz. Oysa sadece bir kuduz aşısı ile herşey çözülecek.

Çözümler bizim çözüm üretmek üzere seçtiğimiz yöneticilerdedir. Beğenmiyorsak bir dahaki seçimlerde onların seçilmemesi için çalışırız. Ancak layık olduğumuzca yönetiliriz. Işte bu yüzden hayvan dostlarımız bizimle aynı yönetim zaaflarından etkileniyorlar.

→ Kürk konusunda ne düşünüyorsunuz ? Kürk içeren tekstil ürünleri kullanıyor musunuz? Kürk giyen biri ile karşılaştığınızda bir tepki veriyormu sunuz ?

İş kürk olayına varana kadar ,et de yiyiyoruz öyle değil mi. Deri montlar da giyiyoruz. Sadece eti için beslenilen hayvanlar var. asıl sorun bence; kürkü için de olsa eti için de olsa öldürülen vahşi hayvanlar.

→  Mesela rol gereği bir hayvana kötü davranmanız gerekse ? Ne yapardınız ? Oyuncu her rolü oynar derle ya ?

Tabii ki şartları gözönünde tutmak lazım. Nasıl ki filmlerde biri gerçekten vurulmuyorsa hayvanlar da gerçekten öldürülmemelidir.

→ Daha önce hiç bir barınağı hiç ziyaret ettiniz mi ? Sizi ne zaman konuk edeceğiz ?

En kısa zamanda

→ Sokak hayvanları için birşeyler yapıyormusunuz ?

Üzümcü AilesiBir keresinde ölmek üzere olan yavru bir kediyi alıp eve geldiğimi hatırlıyorum. Vicdan önemli o içinizde yoksa hayvana da insana da kötü davranırsınız. Vicdanlı çocuklar yetiştirmeliyiz.

→ Hayvanat Bahçeleri ve Sirkler dersem vereceğiniz tepkiyi merak ediyorum ? Çocuklarınız ile gidiyormusunuz ?

İkisine de gittik kendisiyle. Hayvanların vahşi ortamlarında korunduğu en  başarılı ortam olduğunu düşündüğüm San Diego hayvanat bahçesi ve vahşi hayvan parkına gittik. Ada tabii şanslı bir çocuk ki oraları görebildi.

→ Şimdi bazı kelimeler söylemek istiyorum. Sizde yarattığı çağrışımları öğrenmek istiyorum.

Tiyatro     : işim
Köpek      : lord
Aşk          : sıcak
Muhtaç     : beklemek
Yardım      : rahatlama
Kedi          : bireysellik

Sevgili Levent Üzümcü , Biz zaman ayırdığınız için 2000 minik dostumuz adına sana çok teşekkür ederim.

Röpörtaj Konuğumuz : Levent Üzümcü
Muhabir : Tolga Öztorun
Fotoğraflar : Arşiv