BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
16 ARALIK 2007 / 14:43

Gül Gölge

Bu ayki konuğumuz sayın Gül Gölge , Tolga Öztorun arkadaşımızın sorduğu soruları cevapladı

Bu ayki konuğumuz sayın Gül Gölge

→Gül Gölge kimdir ?

-insan:)

→Önceki projelerinizden ve gelecektekı projelerinizden bahsedermisiniz

-iyi bir dizi projesi olursa kabul edicem tabiki. Onlarca dizi başlıyor ve hemen bitiyor.O yüzden iyi düşünmek lazım.birde kadrosu iyi senaryosu
akıllarda kalıcı bir sinema filmi istiorum. Yapmış olmak için yapılan bir film değil

→Yedikule Havyan Barınağı daha önce de Seren Serengil ve Of Aman Nalan'ın katkıları ile Pazar Keyfine çıkmıştı. Alışılmışın dışında birşey yaparak magazin gibi kolayca tuketilebilen bir kavramın içine muhtaç hayvanlar ile ilgili bir haber eklediniz . Bu cesaretinizden dolayı sizi çok tebrik ederim. Tepkilerden hiç korkmadınız mı ?

-güzel düşüncelerin için teşekkür ederim ama bu herkezin yapması gerekn birşey.yani yardıma ihtiyacı olanların yanında olmak. Hayat sadece eğlenceyle geçmiyor yani geçmemesi lazım.ben herkezden aynı özveriyi bekliyorum

→Programdan sonra web sayfamız kilitlendi gece saat 01:00 de 521 kişi siteyi inceliyordu ve kilitlendi. Medya bu kadar mı önemli ?

-Evet çok sevindim,siteye oldukça ilgi olmuş.evet meddya çok önemli,benim bölümüm radyo tv ve ordada görüyorum aslında ne kadar önemli oldıuğunu. Siz farkında olmadan sizi yönetiyor o yüzden doğru kullanmak lazım.

→Yedikule Hayvan Barınağı ile nasıl tanıştınız ?

-Arkadaşlarım yeşim ve murat vasıtasıyla tanıştım. İlk başlarda içim kaldırmıyordu ama güçlü olmak lazım.

→Yedikule Hayvan Barınağı'nı ilk ziyaretinizden sonraki düşünceleriniz ne oldu ? neler hissettiniz ?

-Orası sıcak bir yuva. Meral hanımın gücü ve sevgisiyle ısınan bir yuva. Çok duygulandım.. Onun yüreğine hayran kaldım. Ben bu tip işlerle uğraşan insanları hiç göremiyorum. Onlar gece dışarı atsınlar kendilerini, boş boş gezsinler amaçsızca.. Çoğu boş işlere bayılıyor ama buraya geldiğinde hissettiğin iç huzuru başka hiçbir yerde bulamazsın.. Tabi anlayana.. Bir ruj ücretiyle burda 2-3 tane yavrunun hayatı kurtulabiliyor. İnsanlar korkuyorlar.. Çok büyük bütçelere dayandığını sanıyorlar yardımların. Ben geçenlerde eczaneden en az 20 köpeğin kullanabiliceği ilaç aldım 200ytl tuttu. Bu parayı nerelere veriyoruz düşünsenize..

→ Evsiz hayvanlar için sizce neler yapılmalı ?

-Evsiz hayvanlar için bir SMS hattı açılabilir bence.çünkü oaraya gelip bağış yapmak veya bişeyler göndermek insanlara zor gelebilir. Ama böyle bişey olursa hem insaların içi rahat olur hemde kolaylıkla yardımda bulunabilirler.

Yayında minik köpeğinizi gördük , bize biraz ondan bahsedermisiniz.

-Evet küçük bir oğlum var 'pier'..onu çok seviyorum çok akıllı ve terbiyeeli bir çocuk.rahatlıkla heryere götürebiliyorum onu.. Canım o benim..

→Barınağımızdaki 2000 minik dostumuz adına size çok teşekkür ederiz. Yanımızda olduğunuzu bilmek çok güzeldi. En kisa sürede barınağımızda yeniden görüşmek dileği ile...

-ben teşekkür ederim..orada olduğunuz için..

Ben YEDİKULE HAYVAN BARINAĞINDA görev yapan herkezi canı gönülden kutluyorum.. Tabi özellikle yüreğiyle orda olan Meral Hanımı....

Konuğumuz: Gül Gölge
Muhabirimiz: Tolga Öztorun

01/08/2006