BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
17 ARALIK 2007 / 11:46

Burçin Orhon

Sevgili Yedikule dostları ,

Bu ay " Ünlüler ile Hoş sohbet " köşemizin konuğu " Burçin Orhon "  Yoğun dans ve okul çalışmalarına rağmen bize vakit ayırdı. Teşekkürler.

Yedikule Hayvan Barınağı Dostları için Sevgili Burçin Orhon'a merak ettiklerimizi sorduk, bizler için cevapladı.

Sevgilerimle ;

Tolga Öztorun
Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı
Gönüllü Muhabiri

Bu ayki konuklarımız " Burçin Orhon "

→ Uygur Çifti , siz diğer medyatik çiftler gibi değilsiniz . Biz sizi işler dışında hiç göremiyoruz. Nasıl bir yaşantınız var ?

Açıkçası bizim evcil bir yasantimiz var . Evde cocuklarla olmaktan mutluyuz . Pek anlaşabildiğimiz dostlarımız da yok o camiada . Üşeniyoruz diyelim kisacası .

→ Evinizi çocuklarınız ve sizler ile paylaşan bir hayvanınız var mı ?

Evimizi paylaştığımız bir su kaplumbağası , bir saka kuşumuz ve iki beyaz kedimiz var .

→ Süheyl Bey , hep ekranda gördüğümüz gibi neşelimidir ? Sürekli eğlenceli bir insanla yaşamak nasıldır acaba ?

Süheyl neşelidir ama konu ciddi ise , ciddi olmasini da bilir . Yani yerine göre davranır. Bende eğlenceli ve pozitifimdir ,dolayisiyla anlaşmak kolay oluyor.

→   Burçin Hanım peki ya dans ? Hayatınızda ne kadar yer kaplıyor ?

burcinorhon2.jpgDans hayatımın önemli bir bölümünü kaplıyor . Dans okulu açtım . Milli eğitime bağlı , iyi bir sanat okulu , onunla meşgulüm . Kizlarimda dansı seviyor . Bu sene Doğa Kolejleri'nin anaokulu kısmının bale hocaliğını da aldim . Zamanim tamamen dansla dolu .

→ Tükiye'de 2008'e yaklaştığımız şu günlerde bile hala itlaf var. Istanbul'da bile kuduz çıktığı iddaa ediliyor. Görevini yerine getirmeyen yerel yönetimlere mesajınızı öğrenmek istiyoruz. Oysa sadece bir kuduz aşısı ile herşey çözülecek.

Malesef sadece kuduz aşısı değil . Evcil hayvan alimi , kayıt altina alınmalı . Zevk olsun diye alıp , sonra bakamayıp , sokağa atıyorlar . Kısırlaştırmak ve kontrol altına almak gerekir . Öldurmeye kesinlikle karşiyim . Çok vahşice ...

→    Bu soru Bambi'ye ... Bir aydan fazla süredir hepimizi üzen ceylanları soracağım size. Hem kaçak yolla hemde üzerlerinden para kazanmak için Türkiye'ye getirilen zavallı ceylancıklar şimdi ömürlerinin sonuna kadar beton zemin üzerinde , demir parmaklıklar arkasında yaşayacaklar. Bunun için ne diyeceksiniz ?

Acimasızlık, konu can olunca, önce ceylanları kurtarıp , sonra bürokratik engellerle uğraşsalardı... Nadide hayvanlar ve hic suçları yokken , cezayı onlar çekiyor .

Bu işi yapanlarda büyük ihtimalle azıcık bir para cezasiyla kurtulacak . Esas cezayı çekmesi gerekenlere birşey olmayacak .

→ Kürk konusunda ne düşünüyorsunuz ? Kürk içeren tekstil ürünleri kullanıyor musunuz? Kürk giyen biri ile karşılaştığınızda bir tepki veriyormu sunuz ?

Tepki vermiyorum ama giymiyorumda . Taklitler çok güzel . Amaç ısınmak ise bu mümkün . Niye hakikisi olsun ki . Bence kürk giyenler , sadece sağa sola hava atmak için giyiyor . Onun yerine pırlanta alsınlar .

Ama boşa konusuyoruz . Bu tip insanlar hep olacak ve ne yazıkki çok kalabalıklar.

→ Daha önce hiç bir barınağı hiç ziyaret ettiniz mi ?

Hayir . Ben üzülmeyi sevmiyorum .

→ Sokak hayvanları için birşeyler yapıyormusunuz ?

Sokak hayvanları için evimizin yakınına kışın yiyecek , yazında su koyuyoruz .

→ Şimdi bazı kelimeler söylemek istiyorum. Sizde yarattığı çağrışımları öğrenmek istiyorum.

Tiyatro      :  Hayat
Dans          : Yaşami ifade
Köpek        : Dost
Aşk             : Kendi gelen
Muhtaç      : Aciz
Yardım      : Yiyecek
Kedi           : Sıcacık.

Sevgili Burçin Orhon , Bize zaman ayırdığınız için 2000 minik dostumuz adına sana çok teşekkür ederim.

Röpörtaj Konuğumuz : Burçin Orhon

Muhabir : Tolga Öztorun

Fotoğraflar : Arşiv
ETİKETLER : Güncel