BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
16 ARALIK 2007 / 14:35

Ali Tınaz

BBG'nin esmeri Ali Tınaz, Tolga Öztorun arkadaşımızın sorduğu soruları cevapladı

Bu ayki konuğumuz sayın Ali Tınaz

Sevgili Ali hepimiz seni BBG nin esmer yüzü olarak tanıdık , hatta uzunca bir süre tüm Türk Halkı ev içinde seni izledi. BBG Ali dışındaki Ali Tınaz kimdir anlatırmıs ?

Ben İzmir Karşıyaka' da doğdum.EGE ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEK OKULU mezunuyum. Fıtness ve step aerobic eğitmeniyim, danscıyım ve tv sunucusuyum.

Bize şu an ki çalışmalarından bahsedermis ? Çocukların özellikle sevdiği bir insansın , kimbilir belki bir gün barınağımızda çocuklara yönelik bir organizasyonda bize destek olursun.

Halen türkiyedeki birçok firma ve organizasyon şirketine danscı temin ediyorum yani DANS GRUPLARIM var. Herkez beni BBG den sportif esmer çocuk olarak biliyor. Oradayken formumu korumak zorundaydım ve düzenli olarak spor yaptım. BBG den çıktıktan sonrada bu işime yaradı ve Eczacıbaşı grubundan " NİVEA İLE DİNAMİK YAŞAMLAR " TV programından teklif geldi 3 yıl boyunca SHOW TV ve KANAL D de sabah spor programı yaptım ve şimdi manken ve profesyonel surf cü ÇAĞLA KUBAT LA AEROBİC DVD si çıkarttık ve TÜM TÜRKİYE yi dolaşarak insanlara egzersiz yaptırıyor ve sağlıklı yaşam bilincini oluşturmaya çalışarak DVD mizi tanıtıyoruz. Çocuklarla aram çok iyi olduğundan sizin organizasyonlarınızada destek vermekten mutlu olurum.

Ve ayrıca ETİLER de JUST IN TIME ( J.I.T. ) adlı bir organizasyon şirketim FLORYA dada SPORIUM adlı bir spor salonu işletiyorum.

Okurlarımız ile çocukluğulunuza yönelik aklınıza ilk gelen hayvanlar ile ilgili bir anınızı paylaşırmısın ?

Benim de küçükken ADOLF isminde tekir bir kedim vardı bahçemizde onunla hep iple makarayla oynardık onun ipleri yakalamak için yaptığı hareketler beni çok güldürürde hiçte yorulmazdı .

Şu an yaşamını paylaştığın evcil hayvanınız var mı ?
HAYIR YOK.

Kürk giyilmesi ve ticareti ile ilgili neler düşünüyorsun ? Kürk içeren tekstil ürünleri kullanıyormusun ?

Açıkçası bana çok vahşi geliyor. İnsanlaraın lüx görünmek için nesli tükenebilecek hayvanları böyle öldürmeleri insanlığa sığmıyor.

Eski çağlarda yaşıyor olsaydık insanların soğuktan ölmemek ve yaşamak için bunları giymesi mantıklı karşılanabilirdi ama bu teknolojide ve her şeyin birebir emitasyonu yapılırken bu duruma gerçekten üzülüyorum.

Hayvan itlaflarına , tecavüzlere , cinayetlere karşı minik dostlarımızın sesi olan yürüyüşlerimizi basından takip edebiliyormusun ? Çok yakında İstanbul'da bir yürüyüş olacak seni de aramızda görmeyi çok isteriz.

Bende birkaç kere NR1 TV de program sunarken organizasyonlarınızdan haberler vermiştim ama şimdi şehir dışı işlerim çok yoğun olduğundan takip edemiyorum. Bir programım olmazsa seve seve gelirim

Sence barınaklar sahipsiz hayvanlar için uygun yaşama alanları mı yoksa olmaması gereken bir kavram mı ? Daha önce ziyaret ettiğin barınaklarda aklınızda kalan görüntüler neler ?

Bence yaşam ortamları daha iyi olabilir tabiî ki çeşitli desteklerle olması gerekli Bursa da bir köpek çiftliğine gitmiştim , orada hem köpekler eğitiliyor hemde sokak köpeklerine bakılıyordu , her insana beni al dercesine sıcak hareketler yapmaları ve oynamaları çok hoştu.

Sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili neler düşünüyorsun ? Bu konu gerçekten çok önemli. Özellikle sen çocuk bilincinin oluşmasında basında söz sahibi insansınız. Ailelerin çocuklarına evcil hayvan sahiplendirmesinde ne gibi rolleri var ?

Öncelikle belediyelere çok önemli görevler düşüyor. Hayvanların ıslahı ve bakımı çok zor bir iş ama kontrol bırakılmazsa bence çok kolay.çocukların dengeli kişiliklerinin gelişmesi için bence bir canlıyla muhakkak iletişim kurması gerekir.çocuktaki sorumlululuğunda gelişmesinde bence evcil hayvanlar cocuğun hayatınada muhakkak olmalı.

Daha önce www.yedikulehayvanbarinagi.com web sayfamızı ziyaret ettin mi ? Sayfamız ile ilgili önerileriniz nelerdir ? ve ykhb@yahoogroups.com e mail grubumuzu duydun mu ? Mail grubumuza üyermisiniz?

Sitenizi duydum ve daha öncede ziyaret ediyordum NR 1 TV de program yaparken oradan ilginç haberler okuyordum. Gönüllü arkadaşlarla daha çok güncellense daha iyi olur diye düşünüyorum , grubunuza neyazıkki üye değilim

Yakın gelecekte Yedikule Hayvan Barınağı için bir aktivite yaparsak katılmayı düşünürmüsünüz ? Yedikule Hayvan Barınağı ‘nın daha da gelişebilmesi için aklınızdan neler geçiyor ?

Daha öncede söylediğim gibi organizasyonlarımla çakışmazasa seve seve gelirim belirli zamanlarda köpek show lar kedi show lar güzellik yarışmaları yapılıp medyatik isimler çağırılarark dikkat çekilebilir.

Türkiye geneline bakarsak insan ve hayvan yaşantısını değerlendirmenizi rica ederim. Sokaklarda yaşıyan sahipsiz dostlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için okurlarımıza neler önerirsiniz.

Açıkçası türkiyede insana verilmesi gereken değer tam verilmezken hayvanlara nasıl değer verildiğide ortaya çıkıyor heralde ama belli eğitim düzeyine ve sosyal çevreye sahip kişiler bence bu değeri veriyorlar . inşallah tüm Türkiyede ki insanların belli standartları yakalamaları sağlanabilir

Sizce Türkiye'deki evcil veya vahşi hayvan yaşamını desteklemek için neler yapılabilir ?

Toplumun bu konuda daha bilinçlendirilmesi ve ve belediyelere ve ya sivil toplum gruplarına biraz daha maddi destek yapılması sağlanabilir

Sevgili Ali Tınaz barınağımızdaki 2200 minik dostumuz adına sana çok telekkür ederiz. Yanımızda olduğunuzu bilmek çok güzeldi. En kısa sürede seni barınağımızda görmek isteriz.

Ben de çok teşekkür ederim görüşmek üzere.

Konuğumuz: Ali Tınaz
Muhabirimiz: Tolga Öztorun

01/06/2006