BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 14:23

TÜRK KALP VAKFI " IYI KALPLI OL " DIYOR

Türk Kalp Vakfı, 2006 yılı hedeflerinin başında yer alan bu sloganla hem ülke genelinde kalp sağlığına dikkat çekecek, faaliyetlerini arttırmak için fırsat yaratacak, hem de topluma pozitif mesajlar aşılayarak sosyal kalkınmaya destek verecek.Bu bağlamda, yaşamın her kesitindekilere "İyi Kalpli Ol" diyor...

''İyi Kalpli Ol'' sloganı Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, ''İyi Kalpli Ol'' sloganıyla yürüttükleri çalışmalarla toplumun dikkatini kalp ve damar hastalıklarına çekmeyi, topluma olumlu mesajlar vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Türk insanının hiçbir ayrıcalık gütmeden sevgiyle el ele vermesi durumunda ülkenin daha üst seviyelere taşınabileceğini bu nedenle ''İyi Kalpli Ol'' seferberliği başlattıklarını ifade eden Yıldırımakın, şöyle devam etti:''Hiçbir ayrıcalık gütmeden (İyi Kalpli) olmak konusunda örnek davranışlar sergileyenlere (İyi Kalpli Ol) ödülü veriyoruz. Bu konuda toplumu incelemeye aldık. Şimdiye kadar davranışlarıyla topluma örnek olan birçok kişiye bu ödülü verdik. Türk Kalp Vakfı bu sene " İyi Kalpli Ol" sloganı ile Türkiye'de Yedikule Hayvan Barinağı Gönüllü Yöneticisi Mimar Meral Olcay'ı en iyi kalpli insan olarak seçti .

Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, temizlik işçisinden polise, doktordan savcıya hatta bakana, özetle herkese hitap ettiklerini ve (İyi kalpli olun) dediklerini, kalpte, vücutta ve her türlü ilişkide vatandaşlık sorumluluğuyla ''İyi Kalpli'' olmak gerektiğini kaydetti.

Yedikule Hayvan Barinağı Gönüllü Yöneticisi Mimar Meral Olcay yaptığı açıklamada ;

" Türk Kalp Vakfı tüm yönetim kurulu üyeleri başta Başkan Çetin Yıldırımakın , Şevket Ayaz , Dr. Ayşe Resmor , Erol Bey, Çetin Bey'in sevgili eşi ve diğer üyeler eşilğinde 20 Haziran günü barınağımıza geldiler....

Türkiye genelinde verilen " Iyi Kalpli Ol " ödülüne beni layık görmüşler. Çok gurur verici. Ben de barınaktaki asistanım Havuç badyguardım Bady diğer üyeler nazlı ve dost ve arka fonda hav hav sesleriyle barınak ahalisi eşliğinde plaketimi aldım. Türk Kalp Vakfına beni onurlandırdığı için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yönetim kurulu başkanı Çetin Yıldırımakın, Dr. Şevket Ayaz, Çetin beyin sevgili eşi Ergim Yıldırımakın, Dr Ayşe Resmor, Nisa parmaksız, Erol Kaner barınağımızı ziyarete geldiler.

Sayın Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Yıldırımakın iznelimlerini şöyle sıraladı

"Sayın Meral Olcay
Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Dr Şevket Ayaz ın daveti üzerine 20.06.2006 günü Fatih Belediyesi Yedikule Sokak Hayvanları Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezine eşim Ergin Yıldırımakın, İşletme Müdürümüz Dr Ayşe Resmor, Özel Kalem ve Satın Alma Müdürümüz Nisa Parmaksız ve Basın Danışmanımız Erol Kaner le yaptığımız ziyaret ve köpek sevgisi görme ve hissetme zevki bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir.

Yine sayın Şevket Ayaz ın arzusuyla Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu gündemine giren konu üzerine dün 2000 köpeğin bakımını gönüllü olarak üstlendiğiniz barınağınızda, daha kapıdan girerken gördüğümüz manzara bizleri şaşırtmış, özellikle benim ve eşimin kedi köpek kuş gibi canlılara olan sevgiden de esinlenen bir hisle sokağa bırakılmış veya sakatlanmış her cins köpeğin insanlara örnek olacak şekilde birlikte kavgasız, sevgiyle yaşamalarının, rehabilitasyonlarının, sizin ilgi ve engin deneyiminiz ve de yardımcılarınızın gayretiyle elde edilmesini görerek, böylesine güzel manzara ve mükemmel bir izlenimle bu müşfik yuvadan ayrılırken, Fatih Belediye Başkanının bu yararlı hizmetini ve size emanetini takdirle karşılıyor, başarılarınızın devamı dileği ve yakında yine birlikte olma inancı içinde sevgi ve saygılar sunuyorum.. "

Tolga ÖZTORUN
YKHB Gönüllü Muhabiri
21 Haziran 2006