BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
28 MART 2013 / 17:50

grup hediye mamalarımız geldi:)

Grup hediyeden barınağımızın yemek artıklarına takviye 10 günlük kuru mama ihtiyacı için başlatmış olduğumuz kampanya sadece ve sadece 93 arkadaşın katılımı ile çokk zorlanarak da olsa başarı ile sonuçlandı.
Ve bugün mamalarımızı teslim aldık.Katkıda bulunan tüm dostlara teşekkürler daha sonraki kampanyalarda daha fazla katılım olmasını diliyorum
************.
Yedikule Barınakta yaşam yılbaşı,bayram,haftasonu demeden devam eder.
Hergün 300 paket makarna,1000 ekmek ,  topladığımız yemek artıkları yeterli olmadığından hava şartlarına göre kışın 18-20 çuval (15kglık)yazın 10-12 çuval mama , 5 sanayi kazanı et veya türevi ( salam sucuk sosıs,tavuk posası,sakatat) bulmak zorundayız kı sorumluluğunu aldığımız 3000 can doysun.Bazen muhafaza edeceğimizden fazla sosis geliyor diğer sahipsiz hayvanlara katkımız olsun doysun diye çağrı yapıyoruz ve paylaşıyoruz.Tabii bu fazla malzeme gelme olayı çok ender mama hediyenizi bekliyoruz  olduğu zamanda paylaşmak vicdani görevimiz bir gönüllü ve hayvansever olarak.
Bugun 50 paket makarna, 10 cuval mamamız var idare etsinler diyemeyiz ,yada makarna gelmedi et de yok diye hayıflanamayız…  
Yedikule kuralı dır ki ” tabakta yemek kalmazsa hayvan doydu sayılmaz” 
Bunlar sadece yiyecek kısmı birde bunun tedavi kısmı var, o da gıda kadar hayati önem taşır. Gözlerinizin içine acıyla bakan hayvanı, o ilaç yok diye tedavi ettirmemezlik  yapamazsınız ,çünki vicdanen rahat edemezsiniz borç, harç bir  şekilde tedavisini yaptırmak durumundayız.
Tabiri caizse tam bir tüketim fabrikasıyız. Bu fabrıkayı ayakta tutabilmek adına da süreklı beyin fırtınası yapmak ve projeler üretmek zorundayız. Bu projeler kimi zaman  1 tık ,1 beğeni 1 mama, çomar diyor ki pet şişe  geri dönüşüm kampanyası,thşört,kupa ,takvim,ajanda  vb ürünler ,kermesler, kısacası karşımıza çıkan ve sonucu barınağımızda ki canlarımızın menfaatine olan her fırsatı degerlendirmek zorundayız.
Projelere gelen her destek bizi bir nebze olsun rahatlatırken, içimizdeki umudu da arttırır.
Projelerimiz sorumluluğunu aldığımız canlarımız olduğu sürece devam edecek. Üretmez isek ayakta durmamız neredeyse imkansız.Biz hiç bir proje üretmeden, insanların bize yardım etmelerini bekleme lüksüne sahip değiliz.Bu güne kadar yapmış olduğumuz projelerde siz duyarlı dostlarımız bizi yalnız bırakmadınız ki bu günlere geldik.Şimdi yeni projemiz  iki pırıl pırıl genç kızımızın barınağımızı ziyarete gelmesi ve sohbet esnasında grup hediye.com sosyal hediye alışveriş platformu kurucuları olduğunu öğrenmemiz ile başladı.Grup hediye nin sloganı   HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN idi çok anlamlı bir slogan .Bizde barınağın 10 günlük kuru mama ihtiyacı için bir grup kurarak platforma dahil olduk.Minumum 5tl ile katkıda bulunabiliyorsunuz.5 tl nerelere verilmiyor ki.Duyarlı dostlarımızdan bu projemize “yedikuleye mama hediyesi ” ne katkıda bulunmanızı rica ediyoruz.
Şimdiden yedikule  barınağında yaşamını sürdüren  dostlarımız  adına teşekkür ederiz.
http://www.gruphediye.com/Group/tYy2zrPv
Her gün , günü yaşarız sadece, ertesi günün tedariği olsun isteriz ambarımızda ,ama destek yeteri kadar olmayınca,  ıster ıstemez çalışmak,didinmek yeni projelere imza atmak zorunda kalırız.Projeler hiç bitmez çünki yaşam devam ediyor.