BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
12 ARALIK 2007 / 14:08

ÖNSÖZ

Merhaba,

Ben Nilay Tezsay, daha önce YAVRUMU VER AVCI parçasıyla ve Fox Tv'deki BİR DİLEK TUT yarışmasından beni hatırlarsınız... ( Yavrumu ver avcı - Dinlemek için tıklayınız)

Artık sizlere bu sitede yabani hayvanlar hakkında işinize yarayabilecek yararlı bilgiler vermek istiyorum. Umarım, onları kurtarma çabamızda beraber çalışarak bir an önce doğaya geri döndürebiliriz.

HEMEN KONUYA GİRiŞ YAPAYIM;
Yardıma muhtac olan yabani hayvanı eğer siz bulduysanız ve yardımcı olmak istiyorsanız, kurtarmak için bizler de elimizden geleni yapmak isteriz.

2002 Mayıs'tan bu yana İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin yabani hastalarının tedavisi ve bakımları için gönüllü öğrenciler olarak bu serüvene başladık. Bir kulüp kurduk ama kulüp dağılsa da, mezun olup gidenler olsa da, ayrı gayrı bu yabani hayvanların yardımcıları olmaya devam ediyoruz.

Fakültede gerekli operasyonlar yapıldıktan sonra bir süre hayvan dinlendirilir ve daha sonra egzersiz için rehabilitasyon kafesine alınır. Rutin olarak günlük besleme ve genel durumlarının kontrolü yapılır. Tüm masraflar bir sponsor olmaksızın cep harçlıklarımızdan karşılanmakta olduğundan yetersiz kaldığımız durumda eldeki imkanları kullanmak zorunda kalmaktayız. Amacımız bize ulaştırılan canlara mümkün olduğunca bir kez daha doğaya dönebilme şansını verebilmek...

Nilay Tezsay