BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
08 MAYIS 2009 / 11:24

vahşetin boyutları10 Senedir yüzlerce hayvan geldi barınağa kaza geçirmiş,şiddet uygulanmış..
 Fakat 8 mayıs cuma günü ,   sallanarak,sarhoş gibi ayakta durmakta zorlanan hayvanı  görüp ,arabasına alıp hemen barınağa yetiştiren , aile sayesinde bu kadar vahşet uygulanmış bir  hayvan ilk kez gördüm.
Sabah saat 9.30 gibiydi hemen hayvanı alıp klinik odasına aldık..Daha müdahale bile edemeden zavallı son nefesini verdi...Veteriner hekimlerimizin muayenesi neticesinde zavallının çok ağır işkenceye maruz kaldığı anlaşıldı..Hani o insanların korktuğu köpek var ya pitbull işte o ırk dan ...
Pitbullar korkunçtur adam yer,gördüğünz yerde katli vaciptir kararı verilmiştir .
En son Edirnede bir çocuğu ısırdı diye pitbull öldürüldü,daha önce de bir mekana girdi ,saldırdı diye joplarla dövülerek öldürüldü,daha da geriye gideyim su içmek için dereye inen yavru ayıyı vatandaşlar taşlarla sopalarla öldürdü...
Daha ne tür olay var insanların hayvanlara uyguladığı şiddetle ilgili...
Aslında yok öyle bir şey pitbull adam yemez ,adamlar pitbull yer, işte bu vaka bunun ispatı..
Şu an bütün duygularım alt üst oldu insanlığımdan utandım .Aynı canlı grubundan biz insanoğulları bizden daha korumasız ,aciz bir canlıya nasıl işkence,şiddet uygulayabilir..
Şiddetin boyutlarını, ben ilgilendiğim alan olan hayvanlar üzerinde daha çok görebiliyorum ,tabii insanoğlu insanlar üzerinde de aynı şiddeti uyguluyorlar yazılı ve görsel basından izleyebiliyoruz...Bunun sebebi  bence  sevgisizlik,sevgi yoksunluğu..

Zavallı piticik üstelik hamile ,tetkik neticesinde şiddet, ilk önce tecavüz le başlamış  ,sonra uzun ve sert bir cisimle sopa olma ihtimali yüksek rahmi ve anüsü parçalanmış, bacak aralarında sigara söndürülmüş,vücünda darp izleri mevcut, morarmalar var..
Neden bir insan savunmasız bir cana bu kadar şiddet uygular anlayamam..
Allah korusun bu tür mahluklardan tüm canlılları..
Benim çocuklara yönelmemim tek nedeni bu ,o saf masum çocuklara sevgiyi,paylaşmayı öğretmeliyiz...Hiç bir canlı kötü doğmaz aynı pitbullar gibi o canlıyı yetiştiren insanoğlunun eseridir İYİ VE KÖTÜ olmak..
Dileğim sevgi dolu nesillerin yetişmesi ...

meral olcay
 8mayıs cuma..

002.jpg