BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
27 AĞUSTOS 2012 / 21:20

terk edilen köpek intihar eder mi

Terk edilen köpek intihar eder mi .EVET EDER,çünki  insana en yakın  evcil hayvan köpektir.
O kadar sahibine bağlıdır ki terk edildiğinde maalesef  bunalıma girip intihar edebilecek kadar bizimle aynı duygulara sahiptir.
Bursa da gerçekleşen bu olay sorumsuz,vicdansız sahiplerinin suçu.Kimse silah zoru ile köpek satın alın demiyor, neden alıyorsunuz,15 sene yaşayacığını bilip bu sorumluluğu sonuna kadar taşıyacaksanız bir canlıyı  hayatınıza katın yoksa işte bu haberdeki gibi biz hayvansever ,vicdanlı insanlar inanın çok büyük üzüntü duyuyoruz.Bazen düşünüyorum kendi kendime bırakın hayvanı insanlar kendi çocuklarına karşı bile sorumsuz "saldım çayıra mevlam kayıra "misali zevk mahsülü bilerek isteyerek yaptıkları çocuklarına sahip çıkmıyor.Camii avlusuna terk eden,çöp konteyneri yanına bırakıp kaçan,gayrimeşru ilişki sonucu dünyaya gelmişse doğar doğmaz boğarak öldüren veya naylon poşete koyup çöpe atan insanlar.
 Hayvanseverlerin çilesi bitmiyor özgür olsunlar diyorsunuz  ama canları emniyette değil  ya cinsel tatmin için tecavüz ediliyor  ya sadistçe dövülüyor ya da haberdeki gibi sahibinin vicdansızca evde bırakıp tatile gitmesi ile aç kalıyor susuz kalıyor bunalıma girip kendini aşagıya bırakıyor bu KİRLİ dünyadan göçüyor aslında bir nevi kurtuluyor.
Ben bu  nedenlerle  sahiplendirme de çok titiz davranıyorum bu bir canlı ,tavsiyem  ne olur aman hemen kurtulsun barınakdan  diye düşünmeyin,iyice araştırın, çocuğunuzu evlendirir gibi akraba olacakmışsınız gibi  ,çünki kontrol için evlerine gideceksiniz ,o canlı sizi ailesiyle ziyarete el öpmeye gelecek :)Kısaca  içiniz cız etmeden ,acaba mı demeden ,gönlünüz ferah sekilde yuvalandırın.
Bu haberdeki  sorumsuz  insan mutlaka satın almıştır ,Pet shopdan veya da barınakdan :(  Bence  köpek alırken  ehliyet alırken ki gibi sınavdan geçmeli köpek kedi talep eden insanlar , yani parayı bastırıp almamalı bu o kadar kolay olmamalı. Ticari ilişkide satıcı alıcıyı niye araştırsın ki ,alıcıyı parayı bastırır alır satıcı parayı  cebine koyar iş biter.Oysa satın alan  insan nasıl biri sapıkmı, kesecekmi biçecekmi açmı bırakacak dövecekmi deney mi yapacak vb aklıma gelen her tür kötü olasılıkları yazıyorum dahada var da artık yazmayım anlayan anladı.Kısaca köpeğe bakabilecek sorumlulukda mı diye araştırmak lazım .Avrupada ki gibi  shoplarda sadece akseuar ve mama satılmalı canlı değil.Ve öyle bir yasal düzenleme yapılmalı ki sadece barınaklardan kedi köpek sahiplenme şartı olmalı.Umarım o günleri görebiliriz,tek dileğim bu :) o zaman sokaklarda sahipsiz hayvan kalmaz hepsinin bir yuvası olur.Medya ya yansıyan haber:
 "Terkedilen köpek intihar etti
Bursa’da yaklaşık bir haftadır bulunduğu binanın 4. katının balkonunda yalnızlığa terk edilen köpek, balkonda asılı bulundu.
Merkez Nilüfer ilçesi Dumlupınar Mahallesi Bahariye Caddesi Yeşilkent sitesinde bulunan bir binanın 4. katında balkonda kaderine terk edilen köpek, asılı halde bulundu. Edinilen bilgiye göre, sahibi tarafından yaklaşık bir haftadır evin balkonunda yalnızlığa terk edildiği ileri sürülen köpek, aç ve susuz kalmasının da etkisiyle boynuna bağlı olan zincirle birlikte binanın 4. katından kendini aşağı bıraktı. Sabah saat 08.30 sularında meydana gelen olayı duyan komşular köpeğin çığlıklarıyla dışarı çıktı. Köpeği balkonda asılı halde gören komşular, hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Ardından polis, jandarma ve Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne de haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri uzatılan yangın merdiveni ile köpeği 4. kattaki asılı bulunduğu balkondan aldı. Tasması nedeniyle boğularak ölen köpek hayatını kaybetti. Köpeğin sahibine ulaşılamazken, binada bulunan komşular köpeğin yalnız bırakılmasına tepki gösterdi."