BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
25 AĞUSTOS 2009 / 14:35

sadece gözlerine bakın yeter!

resim-6566.jpgİsyan ediyorum artık .Ama isyanım duyulmuyor farkındayım ,  umudum hala var, belki birileri duyar diyorum..
Köpek ,kedi kabul edemiyoruz sadece belediyemizin getirdiklerini kabul edebiliyoruz dememize rağmen.
.Hala devam eden bu tür olaylar , önceki yazım  İNSAN İNSANIN KURDUDUR , atasözünü doğruluyor.
Gerek gelen, gerekse  telefonla arayan insanların  istekleri (tabii ne olabilir bu istekler kedi, köpek terk etmek,  ya da cins köpek almak , yaşlı hasta veya bulduğu köpegi terk etmek )sonuçda  hepsi sadece kendi problemlerini çözmek ,kendi vicdanlarını rahatlatmak için ben ve beni destekleyen 1 avuç gönüllümün iyi niyetini suistimal etmekten başka bir işe yaramıyor.
2 gün önce  barınağa gelen, köpek bırakmak isteyen kişi olumsuz yanıt alınca, hiç vicdanı sızlamadan küçücük köpeği rahatlıkla yola bırakıp kaçtı....
Bu gün ise arabamın arkasına kutu içinde  yavrular bırakılıp kaçılmış..
Tesadüf arabamın  yanına gittiğimde ses duyup  fark ettim..
Ya akşam saati tüm   günün yorgunluğuyla , hiç dikkat etmeden veya sesi duyamadan arabayı çalıştırıp gitseydim ,manevra yaparken kesinlikle görmeyecek  ezecektim..
Ve vicdan azabından ölecektim..Allah korudu..
Masum yavrucuklar korkmuş ," bizi annemizden ayırıp bir kutuya koydular, sonrada  bol hav hav sesi gelen bir yere çalılığa bırakıp kaçtılar ,ya bizi görmezlerse ya biz fark edilmeden ölürsek diye hiç mi hiçç düşünmediler..
Ama bizi bırakıp kaçan da insan , alıp bağrına basanda insan anlayamadık neden böyle "der gibi bakıyorlar..
Sonunda beni de ,bu peygamber sabrımla isyan ettirdiler..
Face book grubumuzu  ,yahoo grubumuzu ,sitemize  üyeligi iptal  etmeyi düşünüyorum, zaten ne ,işe yarıyorlar ki ,
1408 üye facebook da ,565 üye yahoo grubumuzda  ,11263 üye web sitemizde...
 Bu sayıları görünce waaaawww   müthiş rakam diyorsunuzdur..
Gerçekten mühtiş sayı ,çok hoş ama   çok büyük çoğunluğu  boş üyeler,atıl ,yardım çağrılarına kulak tıkayan,kılını kıpırdatmayan üyeler, benim için anlam ifade etmiyor ...
3.75tl lik  (1ltsüt,1pk makarna,1pk bisküvi)kampanyasına , bile geri dönüş yapan  sadece ve sadece 35 kişi oldu..ne diyeyim ki artık...
Biz  bölgemizdeki hayvanlarımıza sahip çıkıyoruz.. Üstelik  bölgemizin    daha  da büyümesine,yükümüzün daha da artmasına  rağmen..(eminönü ve fatih in birleşmesi nedeniyle) 
Her barınak kendi bölgesindeki hayvanlarına sahip çıksa ,kollasa ,gözetse bizler yedikule ailesi olarak biraz rahatlayacağız .(fatih belediyesi lojisti,k destek vermektedir)
Bu konuda duyarlılık bekliyor, bölgemiz dışında bize talepde bulunulmamasını ısrarla RİCA  ediyoruz..
Ve son söz olarak diyorum ki lütfen hayvanların da bizler gibi duyguları olduğunu ,korkktuğunu,sevindiğini,acıktığını,sevilmek,sahiplenilmek istediklerini unutmayalım..
Terk etmeden önce bu masumcukların gözlerine bakalım, o zaman kıyıp bırakamayacağınızı fark edeceksiniz..
YERİNE GETİREMEYECEĞİNİZ SÖZÜ VEYA SÖZLERİ VERMEYİNİZ ....