BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
14 TEMMUZ 2009 / 08:55

Sadakat ama anlayana!!

Suzi tam bir prenses ama kadersiz..yaklaşık 12-13 yaşlarında gözleri kataraktlı kafasında ufak kitle varve çok ürkek sevmek istediğinde hemen başını eğip siniyor ,yorum sizin...
  Suzi de yaşlanınca , bıkıp kurtulmaya çalıştılar..Belki suzinin sahipleri diğer terkeden insanlardan bir derece daha iyi idi..xxx rehabilatasyon merkezine bıraktılar sokağa değil...
Merkez suziyi kısırlaştırıp diğer sokak köpeklerine yaptığı uygulamayı yaptı ve suziyi de sokak köpekleri ile birlikte sokağa bıraktı..
Suzi zeki hayvan aradı ,taradı evini buldu bekledi yuvasının kapısının önünde..Sahipleri onu karşılarında bulunca şok oldular oysa sevinmeleri lazımdı suzinin sadakatine öyleki ,gene ailesine dönmek için çabalamış başarmıştı..
Tabii sevinci kısa sürüyor suzinin ,bu sefer asla onu sokağa atmayacak ve çocugu gibi bakacak darülaceze yedikule postalanıyor..Bunları nerden mi biliyorum bir gönüllümüz köpeği gördü ve tanıdı hikayesini anlattı ..
Dostlar benim  vicdanım, merhametimle başım dertte.Hayır demek istiyorum artık , lanet olsun ağzım dese beynim, kalbim diyemiyor ,ama zordayım  şu sıralar daha da kötü herkez yazlık vb tatilde gelen az, giden az ,yardım az ne yapacağım bilmiyorum ,bunun sonu yok ki..
Evet suzi nin hikayesine devam ediyoruz..Suzi den bir gün önce terk edilen , anne kızı  hayata döndürmeye çalışırken az sayıda gönüllü , şimdide suzi ile uğraşıyoruz çünki o da yemiyor.. .İntihar etmeye çabalayan 3 yaşlı ev köpeği işimiz iş..
Suzi cumartesi terk edildi  bugun pazartesi ve ilk kez metin babadan su içti ,ağzına yaş mama verdik yemedi..
Nergiz anne,Ayşen anne  özellikle işden  erken çıkıp intihar eğiliminde olan köpeciklerle ilgilenmek için geliyorlar sağolsunlar..
Hayvan aleminde köpekler kadar sadık bir tür görmedim duymadım..Ama köpekdeki sadakat ,anlayış (üzüntülü olduğında ağladığında gözyaşlarını yalarak seni teselli etmeye çalışan bir varlık)maalesef insanoğlunda yok..
Ben artık barınağa gelen telefonlara bakmak istemiyorum ,çünki her gün onlarca tel nun %95 i kedi köpek terk etmek için geri kalan %5almak için ..
Köpek sahiplenmek için telefon açmaya gerek yokki tam bir sayfa sahiplendirme sistemi yazıyor sitede, ama büyük çoğunluk sitemizdeki sahiplenme sistemini okuyup müracaat etmiyor en kolay yol tel açıp nasıl köpek alabilirim sorma yoluna gidiyor..Sanki pet shopmuş gibi şu varmı,bu varmı vb ben rahatsızım  bu tür sorulardan ,barınak demek terk edilmişlerin eziklerin yeri demek ,sanki  bir petmarket ve özel sekreter telefonlara bakıyormuş gibi  soruların sorulabileceği bir yer tabii ki değil....
"rot varmı ,kurt var mı,2kg yu geçmeyen kıl dökmeyen kısa tüglü olan,beyaz olan,çantada taşınabilen,havlamayan ,wc eğitimi olan köpek istiyorum  vb bana göre saçma sorular..
Oysa insanın evine alacağı dost la arasında elektrik oluşmalı ısmarlama olmamalı..
Son olarak sadık dostlarımız köpeklerimize ,özellikle  ileri yaşlara kadar baktıkdan sonra terk edip bu acıyı onlara yaşatmayalım ölene dek bakacaksak alalım...
Biz  gönüllü insanlar da onları hayata döndürmek için çaba sarf etmek yerine,yaralı,felçli,bebeklere,hastalara  yani daha da muhtaçlara çaba sarf edelim....14 temmuz.