BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
23 MAYIS 2013 / 16:21

ölüm meleği mi sevgi meleği mi?

AKŞAM SAATLERINDE YEDİKULE ZİNDANLARI CİVARINDA 5 PİTBULL KÖPEĞİNİ SAHİBİ DIŞARI SALMIŞ TASMASIZ AĞIZLIKSIZ  ÜSTELİK :(
"KORKUYORUZ DIŞARI ÇIKAMIYORUZ VE BU KÖPEKLER    KOMŞU BAHÇEDEKİ ZAVALLI 6 AYLIK KURT KÖPEĞİNİ DE  ÖLDÜRDÜLER ACİL GELİN  " ŞEKLİNDE BİR İHBAR GELDİ.
ARAÇ BULMAK PROBLEM :( O SAATTE  MECBUR ÇÖZMEK ZORUNDAYIM PROBLEMİ KENDİ ARACIMLA  VETERİNER ARKADAŞIMIZI VE DERYA ANNEYİ DE ALARAK (      TABİİ DE BİRAZ TIRSARAK :(    NETİCEDE İHBAR EDİLEN KÖPEK PİTBULL VE 5 ADET  )
  ADRESE GİTTİM.GÖRDÜĞÜMÜZ MANZARA 5 PİTBULL  BAŞIBOŞ DOLAŞIYOR İNSANA SALDIRMIYORLAR ,BİR BAYAN VE BİR BEY VAR BAYANIN ELİ KANLAR İÇİNDE :( 
BAYAN SAHİBİ İMİŞ   O DA TUTMAK İSTEMİŞ  AMA ONU DA ISIRMIŞLAR,ŞAŞIRDIM SAHİBİNİ NİYE ISIRSIN SONRA DURUM ANLAŞILDI BAYAN  SALDIRDIKLARI KURT KÖPEĞİNİ KURTARMAK İÇİN ARAYA GİRMİŞ O ZAMAN ISIRILMIŞ.NEDEN SERBEST BIRAKTIN KÖPEKLERİNİ DEDİM EV SAHİBİ İSTEMİYOR DEDİ PEKİ NEDEN KISIRLAŞTIRMADIN (DİŞİ PİT İN MEMELERİ SÜT DOLU  İDİ DİĞERLERİ DE ONUN ÖNCEKİ ÇOCUKLARI İMİŞ YANİ SÜREKLİ DOĞURUYOR.AŞILARI YOK KISIR DEĞİLLER HER TARAFTAN FAUL VE SALDIRGAN YETİŞTİRİLMİŞLER) .İBB DEN YARDIM İSTEDİM ÇÜNKİ BİZİM ALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİ.İBB YOLA ÇIKTI ONLARI BEKLERKEN ÖLEN KÖPEK NERDE TIBBİ ATIK İÇİN POŞETE KOYALIM DEDİM.
AZ İLERDE VİRANE BİR EV VAR ONUN   KÖMÜRLÜĞÜNDE DEDİLER ,HEMEN GİTTİK İZBE BİR YER ÖLDÜ DENEN KÖPEĞİN YANINA YAKLAŞTIK   CİNS KÖPEK İDİ  ALMAN KURDU ,GARİBİM ÇAMUR VE KAN İÇERİSİNDE FAKAT ÖLMEMİŞ NEFES ALIYORDU.İYİKİ  ÖLDÜ DEMELERİNE RAĞMEN BAKAYIM DEDİM YOKSA MÜDAHALE EDİLMEDEN ACI ÇEKMEYE DEVAM EDECEK İDİ.
HEMEN ARABADAN ÇARŞAF BULDUM VE  KÖPEĞİ ARABAMA TAŞIDIK, İBB Yİ BEKLEMEDEN DERYA ANNEYİ ORDA BIRAKARAK HEKİM ARKADAŞLA BARINAĞA YETİŞTİRDİK.İLK MÜDAHALESİNİ YAPTIK ŞOK DA İDİ BOL BOL SU İÇTİ.

İBB GELDİ VE PİTBULLARI BARINAĞA GETİRDİ.SORUMSUZ VE SORUNLU SAHİP ONUN YETİŞTİRDİĞİ KÖPEKLER VE GÜNAHSIZ BİR BAŞKA KÖPEĞE ÖLDÜRESİYE SALDIRI.TEK SUÇLU SAHİBİ KESİNLİKLE.KÖTÜ KÖPEK YOK KÖTÜ SAHİP VAR.
SALDIRGAN İHBARI YAPILAN KÖPEKLER 2 GÜN İÇERİSİNDE BİZE ALIŞTILAR KUYRUK SALLAMAYA BAŞLADILAR VE SALDIRGANLIKLARI BİTTİ .HER ZAMAN BUNU SÖYLERİM.SADIRGAN DENEN HAYVAN SEVGİ İLE PROBLEMSİZ HAYVAN HALİNE GELEBİLİYOR 
BU MÜMKÜN. SALDIRIYA UĞRAYAN ALMAN KURDU YAVRU MAALESEF 3. GÜN MELEK OLDU.SAHİBİ OLAYI DUYUP GECE BARINAĞA GELMİŞ GÜNDÜZ GEL DEYİNCE ARKADAŞLAR GÜNDÜZ GELDİ NASIL DURUMU DEDİ BİZ ŞOK DA YEMEK YEMİYOR SERUM VERİYORUZ VE SU İÇİYOR AMA SEVDİĞİ YEMEK VARSA GETİRİN VERİRİZ SİZİ DE GÖRÜR BELKİ DÜZELME OLUR DEDİK,SAHİBİ TAMAM DEDİ GİTTİ .
ERTESİ GÜN KIZARMIŞ TAVUK ALMIŞ PAKET YAPTIRMIŞ KÖPEĞİNİ GÖRMEK İSTEDİ FAKAT GECE MAALESEF ALMAN KURDU YAVRU MELEK OLMUŞTU .ÇOK ÜZÜLDÜ BİZDE ÇOK ÜZÜLDÜK.GÜNAH TAMAMEN SORUMSUZ ,KONTROLSUZ KÖPEK BAKAN SAHİP DE .KÖPEKLERİN SUÇU YOK ÖYLE YETİŞTİRİLMİŞLERYABANCI KÖPEK ONLAR İÇİN DÜŞMAN VE GÖREVLERİNİ YAPTILAR.
MESAJIM ŞU: KÖPEK SAHİPLENİRKEN BİR ÇOCUK SAHİBİ OLUYORMUŞ GİBİ DÜŞÜNÜN O ŞEKİLDE YETİŞTİRİN HİÇ BİR CANLIYA ZARAR VERMESİNE İMKAN YARATACAK ŞEKİLDE  EĞİTMEYİN.PİTBULL LARIN GÜNAHI GÜÇLÜ ÇENE VE KAS YAPILARINA SAHİP OLMALARI VE SAHİPLERİNİN SÖZÜNDEN DIŞARI ÇIKMAMALARI.KISACA  PİTBULLAR  İYİ SAHİPLERİN ELİNDE  SEVGİ MELEĞİNE KÖTÜ SAHİPLERİN ELİNDE ÖLÜM MELEĞİNE DÖNÜŞEBİLİRLER.