BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
27 EKİM 2009 / 08:57

köpeğe niyet ,kediye kısmet

Olcay ve gamze   çifti barınağımıza köpek sahiplenmek için gelmişti.
Görüşmelerimiz  sonucunda   , eğer barınaımızdan  köpek alamazlarsa pet shopdan satın alacaklarını söylediler..
  Sahiplenme taleplerinde, neden bu kadar titiz davranıyorsunuz  alt tarafı bir köpek  sorusu ile çok sık karşılaşıyorum..
Barınağa gelen  insanların büyük çoğunluğunun düşünce şekli..
(kapıya bağlayacağız  havlayacak,veya dükkana koyacağız  gece  işyerini korusun,ava götüreceğiz av yapsın  vb) ..yani insanoğlunun işini görecek ..
Fakat bizim için  o hayvanın istediği de  önemli, acaba o sizi seçti mi ,sizinle gelmek istiyormu.. Seçilen bir hayvan gitmek istemiyorsa ,kesinlikle vermiyorum ,demekki barınakda mutlu ,arkadaşları var. O zaman başka köpek gösteriyoruz özellikle yeni gelenlerden henüz ortama alışmamış köpekleri tercih ediyoruz.
..Gelelim konumuza, genç çift e köpek sizin için uygun değil dedim ,ortam olarak ,saat ler olarak ,iş yogunlugunuz olarak vb..
Tabii ikna etmek kolay olmadı bir sevimli yavru köpeğe hazırlamışlardı kendilerini, ama bir köpek 8-9 saat yalnız kalamaz,bunalıma girer ,wc eğitimi öğretemezsiniz ,sonuç hüsran olur tekrar barınağa geri gelir..Ama evde sürekli insan varsa zaten sorun yok.. 
Sonunda ikna edebildim..İstedikleri akşam eve geldiklerinde onları karşılayan bir canlı idi..Şİmdi diyeceksiniz çalışan insanlar köpek alamıyacaklar mı barınakdan,  tabiiki alacaklar ama yavru ve genç alamıyacaklar..
 Orta yaş ve üzeri köpekler yalnız kalabilirler .
Kendilerine barınağımızdaki annesiz bebek kedilerden bir kaçını gösterdik ve fotografdaki kediciği beğendiler..
 meencoon cinsi yavru kedicik artık  genç çiftin evinde yuvasını buldu..
Doğru seçim her iki tarafı da mutlu etti.
Sahiplenme görüşmelerinde lütfen bizi anlayışla karşılayınız,çünki   her ortama verilecek canlı farklıdır,bu bazen kedi bazen köpek,bazen kuş bazen balık olabilir..
Biz size, köpek uygun değil dediğimiz halde,pet shopdan köpek satın alıp, bir müddet  sonrada bakamıyoruz ve sadece size güveniyoruz ne olur meral hn   diye bize asla  gelmeyiniz,başvurmayınız..
Çünki biz sizi uyarmıştık..Sizin zaafiyetinizi hatanızı biz gönüllüler çekmek durumunda değiliz..
Resim 7294