BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 19:25

Konu Mankenleri

5 nisan perşembe, 3 m2 ofisimde yaklaşık 17 kopecik var. Havuç, cincan, mitsi, ponpon, bady, minik, kuzum, kezban, kelebek, amanda, mişa, fıstık, tenten, lusi, zeyna, nene, garip oooo amma da kalabalık değil mi ?

Düşünün insanlar evlerinde 1m2 bile yer ayıramıyorlar köpeciklere ve bakamıyoruz diye terk ediyorlar. Sebepler malum:

- Karım hamile kaldi (sanki suçlusu kopecikmis gibi)
- Ev değistiriyoruz. Daha küçük eve geçiyoruz, köpege yer yok (ben küçücük ofisimi 17 köpecikle paylaşıyorum bir problemimde yok)

Neyse soğukta ısıtıcının karşısında ısınırken elinde bir posetle bir bey geldi. Bizimkiler biskuvi sandılar, sanki her gelen bir şey getirmek zorundaymış gibi kuyruklar sallanmaya basladı. Hikmet bey kendini tanıttı. Köpek kiyafeti ile ilgili butik tarzi bir iş kurmak istiyormuş. Bir takım numune kıyafetler hazırlamış ölçüler, şekil vb nasıl olacak acaba diye canlı örneklere (konu mankenlerine) ihtiyacı varmış. Yedikuledede konu mankeni çok olduğundan bizi düşünmüş hemen yardımcı olduk sevinerek.

Poşet açıldı kıyafetler çıktı ortaya. Önce cincan, kuzum, kelebek ve asistan havuç, kıyafetleri denediler poz verdiler. Şahaser göruntüler çıktı. Bu işlem sırasında bir şey dikkatimi çekti o kadar mutlu oldularki kiyafetleri giyerken, poz verirken, belki barınağa düşmeden önceki yaşantıları akıllarına geldi. El bebek, gül bebek bakılıyorlar, cici cici kıyafetler giyiyorlardı.

Hikmet bey kısa bir sürede olsa bu mutluluğu yaşatmaya vesile oldu. Tabii her zamanki gibi "mutlaka bu hizmet, barınağa bir fayda getirmeli" prensibimden yola çıkarak, Hikmet beye "siz işinizi kurun, biz de sitemizde reklamınızı yapalım, logonuzu koyalım her yeni model kiyafetten bize hediye edersiniz, ayrıcada reklam ücreti olarak barınağımıza ihtiyaç malzemesi bağışlarsınız" dedim. Anlasmaya vardık. Şimdi dört gözle Hikmet beyin işini kurmasını bekliyoruz.

Resimlerde gördüğünüz gibi bizimkiler kırk yıllık mankenlere taş çıkarır gibi poz verdiler zevkle..

Gönüllü Barınak Yöneticisi
Mimar Meral Olcay
05-04-2007