BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
07 NİSAN 2016 / 10:51

Kırılma noktası

Her canlı için geçerli bir atasözü "ne idim, ne oldum, ne olacağım" ben de garip oğlanın hikayesini yazmadan önce duygularımı yazmak istiyorum.

Neden İBB  gibi çok büyük bütçesi olan 24 saat hizmet veren tam teşekküllü hastanesi olan bir kurum var iken,
neden her kedi köpek bulan yedikule gibi bütçesi olmayan, gönüllü hizmet veren, ayakları üstünde durmak için sürekli projeler üreten bize getirir anlamıyorum.

Rica ediyorum lütfen not alınız ; yaralı bir hayvan gördüğünüz de fatih bölgesi dışında 153 ü aramalısınız fatih de ise 02124531453'yı . Kırılma noktasına geldim isyanlardayım.

12472560_nBizim artık bu kadar ağır yükü kaldıracak halimiz kalmadı, suçumuz vicdanımız merhametimiz mi ?
Garip ismini koydum bu zavallı köpeğin xxxx belediye sınırları içinde sokakta bu halde başıboş dolaşıyor apartman içlerine sığınmaya çalışıyormuş , insanlar sürekli kovalıyor dışarı atıyorlarmış sonunda bir esnaf araca atmış uzaklaştırmak için yola çıkmış . Nereye sizce hayvan bırakmak için ilk akla gelinen ,ama destek için en son , belki de biyonik kadın meral olcay her şeyi halleder diye düşünülen tek yer yedikuleye. Artık bu gidişe dur demek gerek çünkü biz gerçekten çok çok zordayız yetemiyoruz klinik, mama, eczane borçlarımıza, personel giderlerimize
garip köpeği getiren kişilere yol gösterdim "153 ü arayın" gelip alırlar dedim. Aldığım cevap "biz insanlık yaptık getirdik niye almıyorsunuz eğer almazsanız az ilerde arabayı durdurur salarım" . Tehdit direk vicdanıma. Hayvan gözümün içine bakıyor yardım et der gibi , ben çaresiz beni dinlemeyen hayvandan biran önce kurtulmaya çalışan insanlara, yol göstermeye çabalıyorum, nafile anlatamadım.

Arabadan indirdik yemek su koyduk . Ertesi gün doğru kliniğe götürdük , tetkikler için . Kliniğe girdik muayene için odanın içi feci bir çürük et kokusu ile doldu. vet hekim olmasına rağmen murat bey bile kokudan rahatsız oldu, dedim ki siz isteyerek seçtiniz bu mesleği mecbur dayanacaksınız 😊her tür kokuya.

12938313_nYa ben ne yapayım kaderimin bir oyunu idi bu yolu seçmem😖ben kokudan ,kurtlanmış yatak yaralarından rahatsız olmuyormuyum ,tabii ki oluyorum ama o hayvana faydalı olabilmek adına dayanıyorum dayanmak zorundayım.muayene sonucunda garip in yüzünde ve gözün deki yaraların tümör olduğu, kanserin türü ve nereye kadar ilerlediğini görmek için de pataloji yollamak amaçlı parça alınmalı ve emar çekilmeli dedi içimde ki sesler konuşmaya başladı "aptalmısın bu masrafları, nasıl ödicez zaten bir dünya borç varken kliniğe , fatih bölgesine hizmet için varsın başka belediyenin bölgesinden getirilmiş senle ilgisi yok, ara ibb yi tam teşekküllü hastane gelip alırlar masrafa da girmezsin, diğer ses dedi ki garip sana güvendi yarı yolda bırakmak sana yakışır mı , daha çok çabala, proje üret , duyarlı dostlara ulaş, sesini duyur mutlaka destek gelecektir. 2.ci sesi dinlemeyi tercih ettim😊 , yapın her tür tetkiki dedim.

Emar çekildi parça alındı sonuçları bekliyoruz.
Gelelim sadede 😊2 şey rica ediyorum siz duyarlı dostlarımızdan ; 1.sonuçların iyi çıkması ve tedaviye cevap verecek bir tür tümör olması için dualarınız
2. yaşlı garip oğlanın klinik masrafları için destek
www.yedikulehayvanbarinagi.com
www.yhdd.org.tr
yedikule hayvan dostları derneği
garanti bankası
iban no tr 420006200017300006297698

Garip'den son haberler→