BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
11 EYLÜL 2010 / 17:59

kimsesizlik ne kötü şey!

İnsanoğlu dünyaya tek başına geliyor.  Çıplak doğuyor, çıplak gidiyor, yani yanında bir şey götüremiyor,hırs ,ego bunlar ne kadar gereksiz ve anlamsız duygular .
Ve bir insanın ölürken tek başına kalması ne kadar acı.
Yazımın kahramanı insanlarca tek başına bırakılmış ,ama hayvanları onu tek başına hiç bırakmadı.
Milli sporcu Erdoğan İncenin hikayesi şöyle:
 6  sene kadar önce başına bir felaket gelmiş ,evi yanmış kızı ve karısı terk etmiş.Tek başına ve evsiz kalmış.
6 yabancı dil bilen tam donanımlı Erdoğan ağabeye sadece Fatih Belediyesi el uzatmıştı .İlk  önce sığınması için bir çadır verdi ,küçük bir maaş bağladı sonrada barınağımızın yan tarafında bir konteyner kurarak ona barınacağı kafasını sokabileceği ev verdi.
Hayvanları da sevdiği için arazideki köpekler le dost oldu .Biz de yedikule ailesi olarak elimizden geldiğince destek vermeğe çalışıyorduk.
Gerek manevi gerek maddi açıdan bizim Erdoğan ağabeyimizdi.Barınağımıza turist gelse hemen tercüman olarak onu çağırırdık.Şakır şakır bize tercüme ederdi.
Geçen zaman içerisinde yaşlandı hastalandı bir hastahaneye yatıralım diye girişimlerde bulundum bana kızdı ben köpeklerimden ayrılamam öleceksem de burada ölürüm diye.Ramazan telaşı ,iş yogunluğu derken Erdoğan ağabeyi bir süredir görmediğimizi fark ettik.Bugün bayramlaşmak için çocuklar  konteynere gidince kapının içerden kilitli olduğu ve ses gelmediğini görüyorlar anormal bir durum olduğu anlaşılıyor.Hemen kapıyı kırıp içeri giriyor ve üzücü görüntü ile karşılaşıyorlar.Erdoğan ağabey vefat etmiş kimsesiz ve tek başına ama onu asla yalnız bırakmayan köpeği Sadık ayakucunda bekliyor ve kimsesi içeri sokmuyordu.
155 i çağırdık hemen zabıt tutuldu, doktor geldi ölüm raporu düzenledi, Başkanımızın Koruması Faysal ağabeye ulaşarak tüm işlemlerin hızlıca yapılmasını sağladım.
Aynı gün defnedildi.Geride hala onu bekleyen konteynerden dışarı çıkmayan SADIK köpek kaldı.
Dünyaya gelen canlılar içinde nankör olmayan  canlının hayvanlar olduğunu bir kere daha anlamış oldum.
Toprağın bol olsun Erdoğan ağabey.Allah kimseyi kimsesiz naçar bırakmasın.