BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
07 KASIM 2013 / 22:29

kavun değil ki !!!

Milo 2 ay önce sahiplendirdiğim bir köpek ,iyi bir semt, iyi bir aile diye yuvalandırdım.Ama maalesef yanılmışım o kadar titizliğime rağmen kavun değil ki kelek mi diye bakamadım , anlayamadım yanıldım :( 4-5 gündür sokaklar da imiş, tesadüf eseri hayvansever bir arkadaş görüyor ve alıyor hemen ardından da  internetten ilan açıyor kayıp diye.Gözünü sevdiğimin internet çağı :) o kadar hızlı o kadar geniş kitlelere ulaşılabiliyor ki tahmin bile edemezsiniz.İlan internette dolaşırken  tesadüf en gönüllü kızımız Elif ilanı görüyor ve hemen beni arıyor.Bu gün Derya annemizin nikahı vardı oraya gitmiş ve barınağa dönmüştüm daha 5dakika olmamıştı döneli. Elif heyecanlı sesle abla ilanlara bakarmısın miloya benzeyen bulunan bir köpek var dedi ben mümkün değil o olamaz.Aile çok iyi kaybolsa hemen haber verirlerdi ve daha 15 gün önce görüşmüştük dedimFotoğrafları gönderince evet  bu milo idi  kan beynime çıktı.Bulan arkadaş beni aradı  şu an yanımda   19.30 a kadar gelmeniz gerek dedi saat 18.30 idi çare yok bekleyemem hemen arabaya atlayıp yedikule -ortayaköy yolculuğuna başladık. O saatte trafik felç ama olsun değer ,neyse tam saatinde vardık buluşma yerine .Bayan taksi ile geldi ve evet milo karşımızda :) hemen tanıdı bizi öptü,sevdi ,kokladı  ve bakıcı babası mustafanın kucağına atladı.
Bulan arkadaş çok kötü halde  ve sırılsıklam durumda bulduğunu söyledi daha da kahroldum :(
Arabada barınağa gelene dek kucak da uyudu.Şimdi artık güvende yedikule darülacezisinde ,önünde yaş maması altında battaniyesi ve suyu.
Bu kadar kolay bir hayvanı mutlu etmek ve zor olan ise güvenli yuvalar bulmak.
Kusuruma bakmayın ama ben, artık yoğurdu üfleyerek yiyeceğim .Sahiplendirme çok ciddi bir iş ,vicdan meselesi ,güvenmek o kadar zor ki .
Versen  bir türlü vermesen bir türlü üstelik .Verme konusunda titiz davranınca Meral Hn hayvan vermiyor diye sitem edenler ,istifçi diyenler mi ararsınız o kadar çok ki olsun sitem etsinler .Ben vicdan azabı çekmek AHHH KEŞKE OLMASAYDI demek istemiyorum.
14 senedir sahiplendirme yapıyorum ,yanılma payım çok çok az ama genede sıfır olsun isterim.
Umarım milo ve diğerleri bir daha bu tür acı bir olaylar yaşamazlar.
Miloyu bulup koruma altına alan Aynur Anneye ve  ilanı görüp haber veren gönüllümüz Elif ablaya teşekkürler