BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
05 AĞUSTOS 2010 / 16:56

internet sen nelere kadirsin!

Bereket Ana ile ilgili haberimizi  web sitemizde yayınlamıştım.
Her zaman ki gibi 5-6 kişi Bereket ana ile ilgilenmişti .
Fakat haberi yayınladığımın 2. günü bir telefon geldi Şaziye Hn torunu Mia nın Newyork da yaşadığını ve harçlıklarını Bereket ana ya mama almanız için yollamak istediğini söyledi .Çok şaşırdım çok sevindim.Demekki bizi Dünyanın diğer ucundan insanlar da takip ediyormuş .Ehh dedim ya keşke daha geç doğsaymışım neler yapardım ,bizim gençliğimizde siyah beyaz televizyon yeni çıkmıtı her evdede yoktu sonra renkliye geçti sonra internet derken teknoloji çok ilerledi artık bir tıkla her yere ulaşabiliyorsunuz biraz geç kaldık biz ama göremedik demeyeceğiz bu nedenle şanslıyım.
Son söz olarak söylemek istediğim YETERKİ YAPMAK İSTEYİN yaparsınız bunun için mesafeler kilometreler engel değil!Mausa  tıklamak yeterli :)
Mia nın mektubu******
"Sevgili Meral Hanım,

Bereket Ana hakkındaki haberi internetten öğrendim ve ona  yardım etmeyi çok istedim. Son birkaç aydan beri biriktirdiğim harçlığımı  ona bağışlıyorum.

Benim evimde de bir kedim var.  Hatta iki tane vardı ama biri yaşlılıktan öldü gecen sene. Her iki kediyi de sokaktan kurtardık. Birinin sadece tek gözü vardı ama dunyanın en akıllı kedisiydi!

Ben New York'ta yasıyorum. Anneannem ve dedem İstanbul'da oturuyor ve bana Yedikule Hayvan Barınağı hakkında ilk bahsettiklerinde çok heyecanlandim çünkü ben de hayvanları çok seviyor ve onlara yardım etmek istiyorum. Umarım bir gün barinaginizi ziyaret ederim ve sizinle tanısirim. Hayvanlara daha da yardım etmek istiyorum.

Çok sevgiler,

Mia

*************
Bereket Ana nın haberi hatırlamayanlar için ..Bu arada hala Bereket ana bebek emziriyor çünki bebekler sürekli geliyor şaşkın ,çaresiz durumdayız.Tabii bereket ana ya takviye Songül ana,Sema ana da hazır nazır çalışıyor.Bebekler büyümeye başladı acil yuvalar arıyoruz.
***************

Bereket Ana destek bekliyor!
Bereket ana ismini koydum belki gene  koyduğum isimlere anlamsız  yorumlar yapılır Neden mi açıklayım.
Kör talihin hikayesini yazdım ve destek istedim, köpeciğin ismine 18 yorum yapıldı oysa destek bekliyoruz yazıma hiç yorum yapılmadı .İnsanlar geyik muhabbeti yapmak,yazmış olmak için  yazıyorlar, bence zaman kaybından başka  bir şey değil bu .Köpeğin ismi kör talih olurmuymuş da vb eleştiriler..
Oysa ince bir ekspriyi, kinaye yi bile anlayamayıp saçma sapan yorumlar yapıldı .Köpeğin  ismi tabii ki kör talih değil ,o dikkat çekmek için di, yuvalanınca  zaten sahibi ismini koyar.Artık anlamsız yorumlar istemiyorum gerçekden destek verecekler yorum yazsın geyik muhabbeti yapılmasın.Bu kısa açıklamadan  sonra gelelim BEREKET ANA ya .
Bereket ana 4 yavrusu ile  kutu içinde barınağın önüne bırakılıp kaçılmış bir kedi ailesi.
O sıra da annesiz göbek bağı üstünde 6 yavru ya gönüllü anne arıyorduk ,bulamadık söz verenlerde kayıplara karıştı yok oldu.Allah tarafından bereket ana gönderildi dedik sevindik.:)bir oh çektik!
6 yavrudan 4 yavru kalmıştı 4 de kendi yavrusu toplam 8 yavruya analık yapıyordu.
9  temmuz cuma gecesi tolga arkadaşımıza , sokak da buldukları kedi yavrularının nasıl besleneceğini öğrenmek  amacıyla getirilen 5 adet 10 günlük kedi yavruları getiren kişilerin biz besleyemeyiz ,ıssız bir yere bırakırız tehdidi üzerine  ihale tolga ya kalmıştı!
Çaresiz tolga sabaha kadar bebekleri beslemiş ,tabii boş durmamış face book da da acil durum olarak yardım istemiş ama ses yok ,sanki hayvanseverlerin üzerine ölü toprağı serpilmiş derin bir sessizlik veya çatlak bir iki  ses ,anlamsız ,boş eleştiriler ve  geyik muhabbeti.
10 temmuz da  Alem Fm de tolganın konuğu idim bakınca mesajlara sonuç alınamadığını gördüm sadece Derya anne  ben bir müddet bakarım demiş o kadar, bir kişi de kartal da anne var demiş ama kabul edip etmeyeceği belli değil annenin neyse tolga getirdi kedileri  .Deryaya kıyamadık zaten daha öncekilere de bakmak için uykusuz kalmıştı gecelerce .
Songül anne 1. gün eve götürdü  besledi biberonla,fakat sadece mama istemiyorlar ki, anne sıcaklığı istiyor bebekler.
Birden acaba  bereket ana kabul edermi bu bebekleri,  anne,kokusunu, sıcaklığını vermek için .
Bebekleri biberonla beslemeye devam edeceğiz ama anne sıcaklığı için yanında kalacaktı.
11Temmuz pazar erkenden barınağa geldik ve bebekleri bereket ana nın kafesine koyduk o kadar iyi bir anne ki hemen yalamaya ,temizlemeye başladı ,kabullendi. Tabii çok mutlu olduk.
Şimdi BEREKET ANA nın desteğe ihtiyacı var nasıl mı ?
Bu kadar çok çocuğu olunca gıda desteğine ihtiyaç var ,Loğusa kızımız yemek seçiyor ,nazlı beğendiği yemek listesi yazıyorum ve duyuruyorum.Duyarlı dostlarımız dan ilgi alaka ve destek bekliyoruz.
olcay.meral@gmail.com
Kızarmış tavuk,Biodenge süt,kaliteli yaş ve kuru mama ve bebişlere takviye için cat-milk (şu an cat-milk hiç kalmadı biodenge süt kullanıyoruz)