BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
05 TEMMUZ 2009 / 17:44

insanlıktan nasip almamak!!

resim-5924.jpgHaftasonu her zamanki gibi yoğundu ,bahçe ziyaretçi dolu genç bir çocuk geldi..
İki adet ev köpeği olduğunu evde babaanne hasta olduğu için doktorun kesinlikle köpeklerin uzaklaştırılması gerektiğini söyledi..
Ben de iki tane küçük köpeğin hastaya ne gibi zararı olduğunu anlayamadığımı  söyledim.
Ve hastanın yanına köpeklerin girmesine izin vermeyin sorun hal olur dedim..Olmaz bırakmam lazım dedi..
O zaman bana 2 gün müsaade et fotoğraflarını çekip ilan panomuza koyalım barınağa gelmeden yuva bulmasına yardımcı olayım dedim..
Gene olmaz bırakmam lazım dedi..Ben gene iknaya çalışarak bak 2 zavallı köpeğin ne suçu var babaannenin hastalanmasıyla,çok gençsin evdekiler bırak diye sana söylemiş olabilirler, ama gençler yaşlılar gibi değil daha mantıklı düşünür sakın terk etmeyin, bunun günahını ödeyemezsiniz, iki yakanız bir araya gelmez masum hayvancıklara yazık olur dedim.. Bu arada arabada imiş köpekler tabii bana gelmeden bölgesindeki xxxbarınağa gitmiş onlar biz bakamayız yedikuleye götür deyince bize gelmişler..Her barınak bölgesindeki hayvanına sahip çıksa zaten problem olmaz..
Neyse arabaya gittik biri beyaz biri kahverengi iki fino ön koltukta yerde tir tir titriyor korkudan..Çok üzüldüm tamam dedim eczaneden ilaç alın gelin bende siz gelene kadar bir yer ayarlayım tamam dediler gittiler..
Aradan yarım saat geçti melek olan nenenin annesi özlem geldi barınağa sahil yolunda cadde kenarında iki fino var şaşkın şakın bakınıyor yakalayamadım ezilecekler dedi..
Başımdan kaynar sular döküldü az önceki finolar eyvahlar olsun ezilecekler sahil yolunda araçlar çok hızlı geçiyor..Ardından da yazıklar olsun insanlıkdan nasibini alamamış mahlukatlar dedim..Beddua ettim babaanne yaşasın diye iki kendini koruyamayacak canlı ölüme atılıyor insanlık nerede kaldı..
Atladık arabalara 3 araba hemen sahil yoluna beyaz fino caddenin ortasında kahve fino hızla kaçıyor özlem anne üstüne atlayarak beyazı yakaladı attık arabaya diğer finonun peşine düştüş..Dört nala koşuyor trafik polisine söyledik trafiği kapattık fino bir gidiş yönüne bir geliş yönüne kaçıyor trafik felç oldu..Sağolsun polis arkadaşlarda motorsikletleriyle bize eşlik ettiler bu kovalamaca yedikule  sahil şeridinden başladı bakırköy sınırına kadar daha sonra finonun yön değiştirmesiyle yenikapıya kadar devam etti..Kahve fino yenikapıdan sokak arasına girdi ve kayboldu..
Mecburen geri döndük 1 saate yakın bu iki fino ile uğraşmakdan barınaktaki bir sürü misafiri de ihmal ettik..
Sonuçta insanlıktan nasibini almamış insanların terk ettiği 2 candan birini kurtarabildik diğeri hala yok 1 hafta oldu meçhule gitti çokk üzgünüm ..Ama bu  hareketi bugün köpeğine yapan yarın öbür gün çocuklarının da kendisine aynı hareketi yapacağını bilmeli..Etme bulma dünyası..
Umarım kayıp kahverengi dik kulaklı boynunda tasması olan finocuk u da birileri bulur bize getirir..
Fotoğrafını gördüğünüz beyaz olan fino dişi 5 yaş civarında hiç sesi çıkmıyor çok uslu düşünüyorum insan nasıl bu kadar uslu zararsız havlamayan bir köpeği terk eder..