BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 19:22

Hindistan'dan gelen konuğumuz

Hindistanın delhi sehrinde yaşamakta olan Veteriner hekim Vinod Sharma, Proplan firmasının daveti üzerine istanbula gelmiş. Kendisinin Hindistan'da150 ye yakın köpek bulunan bir barındırma merkezi var. İstanbulda bir barinak görmek isteyince pruna firmasında çalışan veteriner hekim Banu hn bizi önermiş. Banu hanım aradı ve ziyarete gelmek istediklerini söylediler memnuniyetle buyursunlar dedim. Purina ProPlan firmasından Veteriner hekim Osman Takır ve Veteriner hekim Vinod Sharma öğlen geldiler.

Tabii bizim ahali hep bir ağızdan misafirler geldi diye haber verdiler. Gittim karşıladım. "Çok şaşırdım. Hiç boyle bir yer beklemiyordum" diyerek, beğenisini belirtti. Ofise girdik, darulaceze odasını gösterdim duygulandı. o sırada barınağımızda gönüllü anne ve babalar vardı. Burak baba hastalar için bir tencere yumurta haşlamış. Onu gördü dahada şaşırdı.

"Hindistan'daki durumlar nasıl ?" diye sordum. Sokaklarda çok kopek varmış. Kısırlaştırıp yerlerine bırakıyorlarmış. "belediye zehirleme yapıyor mu?" diye sordum. "daha önceleri yapıyormuş. Kötü bir olay olmuş, 2 çocuk atılan zehirlenden dolayı zarar görmüş. "Bu nedenle artik itlaf yapılmıyor" dedi. "Bence de, isabet olmuş dedim"

Barinağımızı gezdirdim, bilgiler verdim ve kendilerini yolcu ettim. umarım bir sonraki tatilimi hindistan'da yapar, dr vinod beyi ve barınağını ziyarete giderim. Oradada beni gene köpekler bulur, Mısır, yunanistan ve italyadan sonra sira hindistanda da

Gönüllü Barınak Yöneticisi
Mimar Meral Olcay
29-03-2007