BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
22 OCAK 2009 / 18:39

hayvansever örnek anne????

22 ocak perşembe saat 16 gibi barınakta yemek dağıtımı yapılıyor korkunç bir yoğunluk vardı.

Barınağa gelenler bilirler saat 15-17 arası  barınak bir fabrika gibi çalışır 2000 kusur köpek doyurulması ve hızlı olunması gereken saatlerdir.. Köpeklerimiz yemek bekliyor ve herkes havlıyor..

Hani restauranta gidersiniz servis geçikir sinirlenirsiniz , onun gibi aynı anda tepki veren , bir an önce yemeğimizi verin yiyelim acıktık anlamında gürültü ..Tam bu esnada kapıya bir araba gelmiş ,çocuklar haber verdi.

Ben  de bebekleri besliyorum ellerim bulaşık içinde .Kızdım ziyaret saati denen bir şey var  bu  saatte gelinirmi  diye..  Neyse çabucak kapıya gittim.Baktım kapıda lüks bir araba ,içinde makyajı tam bir hanımefendi ve bir çocuk, arka koltukda da resmini gördüğünüz zavallı köpecik oturuyor.Buyrun dedim, "ben bu köpeği sokakda buldum sizi de internetten buldum bırakacagım "dedi.Ben köpek kabul etmiyoruz sitemizde yazıyor, çünki zaten belediyemiz köpek getiriyor kapasitemiz dolu , üzgünüm bölgenizdeki barınağa bırakın dedim

"..xxxsemtte buldum "dedi yani yedikuleden o kadar uzak bir semt ki ne alakası var sa o kadar yolu gelmiş.

O sırada belediyemizin aracı geldi tabii köpek dolu arabanın içi, o tarafa yöneldim bayan arabasıyla arka tarafda bekliyordu , dönüş yapıp gider diye düşündüm.Aracın arka kapısını açıp gelen köpekleri karşıladım,

Tam  o sırada çok hızlı bir şekilde gaza basmış bir arabnın  üstümüze doğru geldiğini gördüm,  hemen yana çekildik şaşırdık.

Araba  arkasında yogun bir toz duman bırakarak gitti.Baktım köpek bırakmak için gelen bayanın arabası .Korktuğum başıma geldi ,hemen koştum duvar dibindeki park etmiş arabalarımız yanına ,süklüm püklüm bir köpecik korkarak ortaya çıktı .

Evet oydu arabada arka koltukda oturan köpek..Düşünün bir anne çocuğunun yanında , muhtaç bir köpeği  bir çöp poşeti gibi fırlattı ve son gaz kaçtı gitti.

Olabilir mi böyle bir şey maalesef oldu bir anne  çocuğunun  yanında bu kötü hareketi yaptı .Şimdi düşünün bu çocuk büyüyünce ne yapar, annesinden örnek gördüğü hareketi yapar.Yani zor durumda kalan her canlının  çöp gibi fırlatılıp atılacağını

.Aferin bu örnek anneye ...???Yazıklar olsun.Bu sadece başımıza gelen ilk örnek değil ,1 ay kadar önce de bir dede torunlarıyla gelip köpeğini bırakmak istemiş ,barınakta yer yok alamayız köpeğinizi deyince ,gitmiş yaşlı köpeğini  gizlice  barınak girişindeki odaya atıp kaçmıştı.

Daha sonra  kameralardan adamın nasıl bırakıp kaçtığını  izlemiş yazıklar olsun demiştik.

Gene aynı şeyi diyorum ölene kadar bakamayacağınız bir canlıyı almayın ve terk etmeyin ..Sonuçda ,üzüntüyü terk edilen canlı çekiyor sahibi değil ,sahibi terk etmenin dayanılmaz hafifliğiyle rahatlıyor, bizler hayata döndürmek için çabalar sarf edip, bazen de başarılı olamamanın  dayanılmaz üzüntüsü içinde kahroluyoruz..BİRAZ SEVGİ ,BİRAZ MERHAMET BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ...