BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 EKİM 2009 / 15:13

Ezber filmi hakkında..

Ezber Afiş


EZBER


Sevgili Tolga bu filmin senaryosunu yazarken ilk başında “ Bu filmi izlediğinizde bildiğiniz her şey tepetaklak olacak” diyor. Gerçekten de biz gönüllüler çok yıllardır bu zulme dikkat çekmek için didinir dururuz.


Ne iyi yapmış da bu filmi yapmış Tolga Kardeşim.


Tolga’nın uzun yıllardır Yedikule Barınağı Gönüllü Muhabiri olduğunu bilen birçok basın mensubu bir haftadır bizi arıyorlar. Hepimizin ortak derdi olan bir konuyu anlatan bu filme ulaşmak için insanların çabalamasından çok mutluyum. Demek ki hala umut var.


Sanırım artık birçoğumuz filmi izlemiştir. İzlemeyenler ise gelecek hafta www.ezberfilm.com sitesinden izleyebilecekler.


Filmde hayatta her şeyi var olan iki insan bir anda bilinmez bir güç tarafından o bilindik zulme maruz kalıyorlar. Ailelerinden, yaşadıkları yerlerden koparılıyorlar. Kötü koşullarda yaşamaya zorlanıyorlar. Ya da doğal olmayan mekanlara doğalmış gibi gösterilerek atılıyorlar. Atılmakla yetinmeyip aç ve susuz kalıyorlar. Korunmasız ve savunmasız bırakılıyorlar.


Ne kadar tanıdık bir hikâye değil mi? dün gece filmi izlediğimde kötü koşullardaki barınak şartlarının aslında yaşamak olmadığını bir kez daha gördüm. Film bunu bize bir şamar gibi hissettirdi.


sevinc-emreTüm hayvan korumacı  dostlarımız lütfen barınaklara gidin. Gönüllüsü olmayan barınaklar ancak üzücü filmlere konu oluyorlar. Lütfen düzenli olarak barınak ziyaretlerinde bulunup dostlarımızın yalnız olmadığını tüm ilgili ilgisizlere gösterelim.


Filmin oyuncularından, tüm ekibine… emeği geçen tüm güzel kalpli insanlara zavallı dostlarımızın sesini duyurduğunuz için sonsuz teşekkür ediyorum.Mimar Meral Olcay
Yedikule Hayvan Barınağı
Gönüllü YöneticisiEZBER - Kısa Film

Ezber on Vimeo.
Bu filmi izlediğinizde bildiğiniz her şey tepetaklak olacak..

 


EZBER - Kamera Arkası

Ezber Kamera Arkası on Vimeo.
Ezber Kamera Arkası görüntüleri, oyuncular ve set ekibi ile yapılan söyleşiler.

Amaç Işıklar, Aslı Küçük Öztorun, Beste Bereket , Bülent şakrak , Duygu Külünkoğlu Meriç , Elif Girgin , Emel Çölgeçen , Enis Danabaş , Eser Taşkıran , Evren Ergel Danabaş , Gizem Pilavcı , Gülenay Acar, Hayati Çitaklar, Ilker Ayrik , Irmak Unal , M. Yıldıray Meriç , Mehtap Bayri , Meltem Taskiran , Orbay Sayü , Sevinç Erbulak Midyat , Tolga Oztorun , Tolga Tümer , Tuna Arman , Yasar Balcik , Zeynep Özyağcılar , Çetin Demir , Şebnem Köstem, Colin Mounier, Süha Derbent