BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
25 ARALIK 2009 / 18:06

çöp evdeki fino sülalesi


Sevgili Dostlar bu günki maceramızda bir çöp ev boşaltma harekatı oldu.Hayvanların nedir çektiği bu insanoğullarından diyeceğim ama bu sefer ki insan kızı:)Hayvansever olduğu sanan bir kadıncağız  eve sokakdan   bir fino erkek dişi  almış,ve olan olmuş..Aynı bilmece kimi çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane misali..Kısırlaştırılmayan bu köpecikler zaman içerisinde  çoğalmışlar.
Öyleki köpeklerin hepsi aynı sülale ,torunlar, anneanneler ,dedeler vb sülale aynı tip fotokopi gibi olmuş.
Mahalleli imza toplamış çok kötü kokular geliyor, pislik yuvası rahatsız oluyoruz diye..Savcılıktan karar da alınmıştı.
Ekiplerimiz çöp eve gidince kadıncağız kapıyı açmamış karar olduğu için ve polis de nezaret ettiği için tutanak tutarak içeri girme hakları vardı..Hayvansever bazı insanlar durumu tam bilmedikleri için  ev kapısını kırıp kadının sahipli köpeklerini alacak belediye vb gibi üzüntü ile aradılar hemen bölge bizim bölgemiz merak etmeyin ben bayanı arar ikna ederim kendi rızası ile verir dedim.Nitekim öyle oldu aradım ve ikna ettim bu gün için sözleştik ve sabah ekiple gittim adrese..Çok şaşırdım  ve çok üzüldüm hayvancıkların o haline .Etraf zifiri karanlık el feneri ile aydınlattık ortalığı her tarafdan bir köpek çıkıyor kaçışıyor ,etrafda küflenmiş ekmek,yemek,çamur gibi pislik sular yani durum facia..
Üstüm başım berbat oldu fotograf da gördüğünüz merdiven de yürümek mümkün değil balçık gibi kaka dolu..
2 saatlik uğraş sonunda köpekleri aldık bir tanesi de 3 gün önce doğum yapmış bir anne idi ve yavrular çöp yığınlarının altında idi..
Hayvansever bayana bir daha asla köpek toplamamasını  ve takip edeceğimi söyledim.
Barınağa geldik çok korktular çünki yabaniler asla başlarını okşanmamış insan görmemişler severek okşayarak kucağımızda içeri aldık hemen temiz kablarda su ve mama koyduk..Bu fino sülalesini kurtardık sağ salim,kısırlaşacaklar ve yuvalandıracağız.
Fakat bilmediğimiz görmediğimiz bir yerlerde kimbilir daha ne çöp evler vardır..
Tüm hayvan sevdiğini iddia eden insanlara tavsiyem lütfen toplamacılık yapmayın barınaklarda kısırlaştırın ve hayvan sevginizi gidermek için size en yakın bir barınakda gönüllü olun..
Hayvanlara bakıyorum adı altında eziyet etmeyin,hiç bir canlı o pislikde yaşamak ve pislik yemekleri( tabii yemek denirse )yemek istemez.Resim 042

Resim 037

 

 

 

 

 

 

 

Resim 041
bebek fino

 

 

 

 

Fino anne barınağımızda bebek kasabamıza yerleşti . Tertemiz battaniyelerin üstünde bebeciklerine bakıyor..Dostlarımızdan yaş mama kuru mama bebe bisküvisi süt desteği bekliyoruz