BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
07 EKİM 2017 / 11:45

Coco

Sahiplenmek için gelen ailelerin çoğunluğu ön yargılı. Nasıl mı? Kriterler belirlenmiş. Yavru olsun, ben büyüteyim eğiteyim, kg ı şu kadar olsun , tüy dökmesin , havlamasın, wc eğitimi olsun. Oysa ben de tam tersini söylüyorum ön yargılarınızın tümünden sıyrılın lütfen barınaklardan sahiplenmeye gelirken Çünkü o sizi seçecek, kendini fark ettirecek veya ben gönüllü anneleri olarak çocuklarımdan şunlar şunlar sizin ortama uygun olur şeklinde tavsiyelerde bulunacağım. Ama sonuç mükemmel olacak belki yüzde 4-5 yanılma payı olabilir fazlası olmaz.

Tıpkı COCO oğlan gibi şimdi ismi SHİRO (Japonca beyaz demekmiş) Zeytin KIZIN ilanı için gelmişlerdi ailece. Birlikte zeytin kızın yanına gittik. İletişim kurdular çok sevdiler. 4 kişilik aile hepsi tamam dedi zeytine ama çocukların gözlerinde yüzde 100 evet bu ışığı göremedim. Cafe kısmına geçtik "artık işlemleri bitireceğiz emin misiniz zeytin için" dedim. Anne baba "onun için geldik sevdik" dediler. Bekleyin dedim ve 1 gün önce terk edilen Coco yu getirttim , Coco yu görür görmez "işte bu ayyyy ne tatlı çok sevdim" seslerini duydum olay bitti.

Kısaca acıma hissi ile bir hayvanı tabii ki yuvanıza dahil etmek gibi ulvi ve iyi niyetle gelebilirsiniz ama 15 sene yaşayacak ,ailenin bir ferdi olacak dostu alırken veya seçerken gözlerde işte bu ışığını görmeliyim.
Coco 1 hafta oldu yuvasına gideli zeytine niyet Coco ya kısmet oldu. Evin babası Eğitimde çok başarılı shiro da iyi bir öğrenci hemen eve uyum sağlamış sanki o ailenin bebekken aldığı büyüttüğü Coco Shiro gibi gözükmüyor mu. Demek ki kalbinizin sesini dinlemelisiniz 😊 yaş ebat kriter olmamalı . İnanın hiç pişman olmayacaksınız ,terk edilmiş bir patili dosta yuvanızı açın ve onun üzüntüsünü sevince , mutluluğa dönüştürün , Faydalı olabilmenin mutluluğunu yaşayın