BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
20 KASIM 2010 / 13:55

bir kulak aletiniz bile yok!

Yazımın başlığı bu evet "bir kulak aletiniz bile yok" bu sözü söyleyen bir hayvansever daha doğrusu hayvansever olduğunu söyleyen bir insanoğlu.Konu şöyle başladı bayramın 3. günü yani bugün barınak ziyaretçi dolu ,sağolsun dostlarımız bu uzun bayram tatili boyunca bizi ,hayvanlarımızı yalnız bırakmamak,destek vermek  adına ziyarete geldiler.
Bu arada ilginç durumlarla karşılaştık bu bayramda,
1. cisi 9 günlük bayram tatili boyunca barınaklar kapalıdır ,diye akşam saati mamaları arabasına koyup kapıları kırıp içeriye mama dağıtmak amacıyla gelen hayvansever beni  çok şaşırttı, ama o da çok şaşırdı, çünki o saatte 18.30 gibi  gönüllüler ve tüm personel hala barınakda ve çalışıyorlardı.Hayvansever arkadaş tam takım kadroyu çalışır vaziyette görünce doğal olarak duygulandı .
2. olay ise bugün öğlen saatlerinde oldu.
Sokak da bulduğu hasta kediyi taşıma  kafesine koymuş ve barınağa getirmiş bir hayvansever.
Kendisine barınağın köpek barınağı olduğunu,kedilerde ise kısırlaştırma konusunda yardımcı olduğumuzu,getirdiği kedinin tedavisinde de yardımcı olabileceğimizi, ama her gün tedaviye getirmesi gerektiğini belirttik.
Bayan korkunç sinirlendi ve saldırıya başladı,bol bol reklam yapıyorsunuz her yerde sizin reklamınızı görüyorum ama hizmete gelince bir şey yapmıyorsunuz , kulağı hasta kediler,köpekler  için bir kulak aletiniz bile yok .
Belediyenin bütçesini kullanıyorsunuz niye bu kadar hayvanı topluyorsunuz vb 
  Hanımefendi biz belediyemizin bütçesini kullanmıyoruz, buyrun broşürümüzü okursanız belediyemizin lojistik destek verdiğini diğer her tür ihtiyacın hayvanseverlerce  gönüllü olarak karşılandığını göreceksiniz.
Bayanın siniri geçmedi ,ileri geri konuşmaya başladı .Ben son söz olarak dedim ki Fatih de onlarca kedi var ve doğal olarak  hastalanıyorlar ama hiç kimse sizin gibi kedinin burnu aktı ,barınakta bakın iyileşsin geri alayım demedi, elini taşın altına koydu kendi imkanlarınca tedavi ettirdi.Biz  tafik kazası sahipsiz kedi ,köpek ihbarını aldığımızda aracımız yoksa bile geç  saat olmasına rağmen, bir şekilde araç organize edip muhtaç durumdaki hayvana yardımcı olmak için gönülden çaba sarf ediyoruz.
Hastalar bölümümüzde onlarca trafik kazası geçirmiş ameliyat ettirdiğimiz kedi köpek var.
Oysa barınaklar kısırlaştırma merkezleridir ,fakat biz sadece kısırlaştırma yaparız, kazalara bakamayız diyemiyoruz .
Ambülansın çalıştığı dönemlerde de bölgesindeki kaza geçiren hayvanı kabul eden sayılı barınaklardan biriyiz.
Hangi barınak da kulak aleti var ?kulağından rahatsız hayvanı kliniğe gönderir, baktırır teşhisini koyar tedavisini yaptırırız.
Hayvasever bayana      b izim haketmediğimiz şekilde ki saldırınız gerçekden bizi üzdü dedim, ama anlamadı kediyi aldı söylene söylene gitti.
Şimdi bayramlar dostluk ,kardeşlik gibi duyguların pekişmesi için varken,biz yedikule ailesi olarak elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışırken çoğu barınaklar bayram tatilinde bir kaç görevli nöbetçi bırakırken biz tüm personel ve gönüllüler barınak da iken bu saçma sapan saldırıyı haketmedik.Ama olabilir çeşit çeşit insan var zaten sayısı çok az olan hayvanseverin bir başka hayvansevere olan saldırısını sanmam ki hayvansevmeyen yapsın.
Toplumda ki  hayvansever imajının düzelmesi için  çok çaba  sarf   etmek gerekiyor, bu tür  hayvanseverler hala varken.
O nedenle yedikule ailesi olarak hedef kitlemiz geleceğin büyükleri çocuklarımız.O saf,temiz çocukları bilinçli birer birey haline getirebilirsek ne mutlu bize.
Bayram boyunca ailesi ile vakit geçirmekden fedakarlık yapıp barınağa gelen tüm gönüllülerimize sonsuz teşekkürler iyiki varsınız.
(Sibel anne,Petro ağabey,Gonca abla,Petra anne,Derya anne,Öznur anne,Nilay anne,Gizem abla,Sema anne,Zeyno çocuk,Onur ağabey ,Mukaddes ve Beyhan anneler,Berkkan ağabey,Kadir ağabey, Fesih ağabey ve Betül abla)