BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 19:31

Bengu Türk tv

28 haziran persembe güne erken basladık. İzmirden istanbula tatile gelen kardeşim ve yeğenimin (sözde tatile geldiler) sabah erkenden yaptıkları ilk iş, benimle beraber hazırlanmak ve doğruca barınağa gelmek oldu. Sanırım bizim ailenin genlerinde var millet tatilde denize gider gezer eğlenir bizimkiler benimle amele gibi bu sıcakta barınağa taşınıyorlar pislik temizle mama ver ... her tür iş ve bunu büyük bir zevkle yapıyorlar .Akşam olup haydi paydos dediğim an "yaa biraz daha kalsaydık" diye yakınıyorlar.

Sabah 09 gibi benguturk tv den araç geldi. Havuç ve minnoş ve barınağımızın en küçük gönüllüsü Umutla, TV'ye doğru yola çıktık. "Pınarla kahvaltı haberleri" programına davetliydik Barınağımızı tanıttık sahiplendirme sistemimizden bahsedik ve mesajlar verdik .

Mesajım bir canlıyı sahiplenmenin çok büyük bir sorumluluk gerektirdiği ve bu sorumluluğu hissetmiyorsanız asla bir canlı almayın yönünde oldu. Sevgi görüp sonra terk edilen köpekleri hayata döndürmek için çok büyük çaba sarfediyoruz onlara bu acıyı yaşatmaya hakkımız yok. Ve her barınağın mutlak gönüllülere ihtiyacı oldugunu ve yeni gönüllüleri beklediğimizi belirttik. Gönüllülük de çocuk, büyük farketmez, herkesin yapabilecegi bir şey mutlaka vardır.
Program sonunda tv çalışanları tarafından bol bol sevilen havuç ve minnoş la yorgun argın bizi bekleyen 2000 dostumuzla yuvamıza döndük.

Gönüllü Barınak Yöneticisi
Meral Olcay
28 Haziran 2007
ETİKETLER : Meral Olcay