BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
14 NİSAN 2010 / 15:50

asiyeler nasıl kurtulacak

Asiyeler barınağımıza çok sık gelmeye başladı.
Bu sayının fazlalaşması  toplumumuzda şiddetin boyutunun arttığının göstergesidir.Suçlular arasında yapılan araştırmalar sonucunda ,bu tür kişilerin çocukluğunda  şiddeti  önce kendinden zayıf olan canlı hayvanlara uyguladığı  sonra insana yöneldiği tespit edilmiştir.
Hayvana tecavüz ,şiddet sevgisizliğin hasta,sağlıksız  ruhlu kişilerin hareketidir.
Duyarlılık arttıkça bu tür suçları işleyen kişiler ihbar edilip yakalanıp teşhir edildikçe ,suç işleme oranı düşecektir.
İzmirde  gazetelere yansıyan bir tecavüz olayı ihbar edildi ve sonuç:

"Köpeğe tecavüze 3 yıl istemi"
Turan GÜLTEKİN/İZMİR, (DHA)

 

İZMİR'in Güzelbahçe İlçesi'nde, avukat Senem Avcı'ya ait `Masum' adlı kangal cinsi köpeği üç gün alıkoyarak tecavüz eden M.A. hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Avukat Senem Avcı'nın olayın ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurması üzerine dosyayı inceleyen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Atilla Erdem, hazırladığı iddianamede M.A.'nın, Masum adlı kangal cinsi köpeği gece bağlı bulunduğu bahçeden kaçırarak üç gün boyunca metruk bir binada tecavüz ettiğini, Masum'un bu olayın ardından karnındaki yavrularını kaybettiğini, bir kısım iç organlarını da kaybettiğini söyledi. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Atilla Erdem, M.A.'nın işlediği suçtan dolayı TCK uyarınca `Konut dokunulmazlığını bozma, mala zarar ve hırsızlık' suçlarından yargılanarak 4 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Hayvan Hakları Yasası uyarınca köpeğe tecavüz etmenin idari para cezası olduğunu ve 300 TL para cezası verildiğini söyleyen Masum'un sahibi Avukat Senem Avcı, "M.A.'nın tedavi edilmesini istiyorum. Bu kişinin ciddi bir tedaviye ihtiyacı var. Cumhuriyet Savcısı, Masum'u bizim malımız olarak saydığı için hırsızlık suçundan cezalandırılmasını istedi. Bu kişi en azından hapis cezası alacak" diye konuştu.

İzmir'in Güzelbahçe İlçesi'nde yaklaşık 1.5 ay önce meydana gelen olayda köpeği Masum'u kaybeden Avukat Senem Avcı köpeğini terkedilmiş bir binada bulmuş, üç gün boyunca M.A. tarafından tecavüzüne uğradığı iddia edilen Masum adlı kangal cinsi köpeğin karnında bulunan üç yavrusu ölmüş ardından diğer altı yavrusu da ameliyatla alınmıştı."

Dün ihbar üzerine barınağımıza  aldığımız  tecavüz edilen  kızımız Asiye,bu gün gelen şiddet görmüş gögsü bıçakla yarılmış bir diğeri gene kesici bir cisimle deşilmiş korku dolu gözlerle bakan iki zavallı köpecik.
Barınağa gelen bu Asiyeler gördüklerim ya görmediklerimiz acaba onlar ne halde bu asiyeler acaba kurtulabildiler mi yoksa hala işkencemi çekiyorlar.
Dostlar lütfen duyarlı olalım ihbarda bulunalım daha öncede yazdığım gibi hayvana yapılan bu tür şiddet olayları suçu kabahatlar kanunundan çıkarılması için çaba sarf edelim ki bu ASİYELER ARTIK KURTULSUN.
                                                                                                                                         Resim 774
Resim 769