BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
06 KASIM 2008 / 09:21

Allahım neydi benim günahım!!

Evet yazımın başlığı ALLAHIM NEYDİ BENİM GÜNAHIM!!!

Bu şarkıyı çok severim. Sözleri benim  şu anki durumuma ne kadar uygun. 

Benim kaderim 1999 sonu 2000 yılı  başlarında işe giderken trafik sıkışıklığı nedeniyle, sur dibindeki  yola  girmem  ve boş arazide başıboş kimsesiz köpekleri görmemle  değişti.

Halbuki ben kendi halinde ,İTÜ Mimarlık Fakültesi Mezunu birMimarken,

Fatih Belediyesinde Mühendis olarak çalışıyorken,hiç bir sorunum derdim yokken,

Eşimin de mimar ve müteahhit olmasından dolayı ekonomik durumum gayet iyiyken, 

Evimde hayvan sevgimi giderdiğim köpeklerim varken ,yani hiç bir problemim yokken neden böyle bir işe soyundum kendime inanamıyorum.

Nedir beni bu hayvancıklara çeken ?neden bu kadar  sorumluluk sahibiyim, neden onları asla yarı yolda bırakamam.

Neden tüm yaşantınızı hayvanlarınıza göre organize edersiniz.Neden bu yaşam tarzı sizi mutlu eder.

İşte bu soruların  cevapları zor belki de hiç cevaplanamayacak türden .

Sadece hissettiğim duyduğum manevi tatmin ve huzur,faydalı olabilmenin mutluluğu bu da yeterli zaten benim için.

Şimdi neden bunları yazdım aşagıda resmini gördüğünüz 3 günlük göbek bağları üstünde annesiz yavrucuklar ,2 gün önce  3 kasım pazartesi gece sabah karşı 4 de barınağın önüne bırakıldı .İnanılır gibi değil gece 4 ve artık havalar geceleri soguk.

Köpekler şiddetle havlayınca  bizim personel hemen çıkıyorlar kapıya, bakıyorlar ki bu yavrular alıyorlar içeri hemen battaniyeye sarıyorlar.

Gece 4 de ne yapılabilir ki herkes mışıl mışıl uyuyor.Benden öğrendikleri kadarıyla biberona bebek maması hazırlayıp emzirmeye çalışmışlar.

Ben sabah geldim süpriz bebekler zaten her gün o kadar çok süprizle karşılaşıyorum ki...

Geçen hafta  çok anneli bebek gelmişti.

Önce umutlandım acaba anneler kabul eder mi diye denedim ama kabul olmadı.

İş başa düştü ..hemen resimlerini çekip sitemize koydum acil gönüllü anne arıyoruz diye..

Gün boyu bekledim belki tel açar sorarlar veya mail yazarlar bebekler için gönüllü olmak istiyorum diye ,

umutla bekledim durdum.Ama nafile bekleyiş .

Tek bir mail geldi gönüllü çocuğumuz kadir yavuz dan..kendisi öğrenci ,"meral teğzeciğim eğer bebekler yaşarlarsa ben cuma gelip alırım haftasonu bakarım pazar akşam getiririm çünki pazartesi okul var".  ***Geleceğin büyükleri çocuklardan umutluyum ***

O gün de gün boyunca hiç bir gönüllümüz gelmemişti  yalnızdım.2000 köpekle ilgilenmeye çalışırken (her şeyleriyle gıda,tedav,sahipl,traş vb) Bir yandan emziriyorum bir yandan çiş ve kaka yapmaları için annelerinin diliyle yaptığı şeyi ben ıslak mendil veya pamukla yapmaya çalışıyorum.Ve sürekli bir ağlayış var siz saatte bir  doyurmak dışkılatmak zorundasınız ..

Ertesi gün sabah korkarak geldim acaba melek olan varmı diye hayır hepsi yaşıyordu allahtan.Çarşamba sibel anne,inci anne,burak baba,pınar abla geldi ve emzirme işini gündüz devrettim tabii saat 15 den sonra gene iş başa düştü gönüllüler evine gitti.Ben hala barınakta emziriyorum.Sanki benim evim yok,ailem yok ,köpeklerim yok!!!

Bir an flim şeridi gibi günlük yaptıklarım gözümün önüne geldi.

Durum aynen şöyle 2000 köpek hav hav hav devamlı bağırıyor,annesiz  bebekler sürekli ağlıyor,telefonlar hiç susmuyor ,

gelen ziyaretçiler  ve sahiplenmeye gelenler ilgi alaka istiyor   ,ev köpekleri şu sıra traş olmak istiyor,(günde 7 traş yapabiliyorum tek başıma gönüllü yardım ederse 10 a çıkıyor bu sayı)felçliler her sabah yıkanmak istiyor,bebekler her sabah kahvaltı istiyor,Ambarımız MAMA ile dolmak istiyor,Depomuz ekmekle dolmak istiyor,Buzdolaplarımız et ve sütle dolmak istiyor ,2000 köpek doyurulmak temizlenmek istiyorrrrrr...Daha bitmedi..

Barınağımiza ekiplerimizin  getirdiği köpeklerin ,yerlerine yerleşmeleri organizasyonun yapılması,kısırlaşan köpeklerin yerine bırakılmaları organizasyonu,tedavi olanların takibi ,web sitemizin günlük yenilenmesi bilgi eklenmesi,gelen maillere cevap verilmesi.,

 .Barınak içinde elemenlarımın günlük iş takibi ,koğuşlara yemek dağıtımı kontrolu,iş yoğunluğundan ve gönüllü de yoksa kulubelere yemek dağıtımı işi...,Kırık dökük tadilata ihtiyacı olan bölümlerin tamirat işleri,her tür eksik malzeme mama ,ekmek,kova,çöp poşeti,ilaç,aşı vb bulma çalışmaları  işi....

OOO!!!! dediğinizi duyar gibiyim ama hakikaten oooo!!!! birde benim mesleki işim var ,  işimi asla aksatmamaya çalışıyorum.

Ve dün akşam saat 20 olmuş ben hala bebekleri emzirip kaka yaptırıyorum o anda aklıma bu şarkı geldi ve haykırdım..

ALLAHIMMM NEYDİ BENİM GÜNAHIMMM BU KADAR MERHAMETLİ OLMAK MI TEK BEN MİYİM NEDEN BAŞKA KİMSELER DE YOKKKK.?????VARSA BAŞKA KİMSELER NEDEN ARAMIYORLARRR..  6KASIM PERŞEMBE..

resim-3415.jpgresim-3413.jpg