BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
22 ŞUBAT 2008 / 17:17

2007-12-29 Hürriyet

Yedikule Hayvan Barınağı sanal mağaza açtı

Yeni yılda çevrenizdekilere, üzerinde birlikte çekilmiş fotoğrafınızın basılı olduğu bir tişört veya kupa hediye etmek, bunu yaparken de 2 bin köpeğin karnının doyurulmasına yardımcı olmak elinizde.

Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı 'nın hazırladığı sanal mağazada tişört, yastık, tasma ve kupa gibi ürünlerden dilediğinizi kendiniz tasarlıyorsunuz. İster hazır desenlerden, ister kendi fotoğraflarınızdan yararlanıp dilediğiniz sözcükleri ürünlerin üzerine yazabiliyorsunuz.

2001 yılında kurulan Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı , 2 bin metrekarelik alanda, 2 bin hayvanı barındırıyor. Yerel yönetimle hayvansever işbirliğinin iyi bir örneği olan barınağın temel ihtiyaçları Fatih Belediyesi tarafından karşılanıyor. Makarna, süt, ilaç ve aşı gibi ihtiyaçlar için gönüllüler destek oluyor. Barınak hayvanlara yardım amacıyla yaklaşık 10 gün önce yeni bir çalışmaya başladı. İnternette açılan mağazada alışveriş yapanlar bir yandan da barınaktaki hayvanların karnının doymasına katkıda bulunuyor. Mağazanın sloganı "Hem yardım, hem hediye".

Barınak yetkilileri, baskılı promosyon ürünlerinin her zaman ilgi çektiğini düşünerek yola çıkmış. Barınak gönüllülerinin, üzerinde kurum logosu olan ürünlerden hoşlanması da başka bir fikir vermiş. Sonuçta kendi web siteleri içinde hem barınağın logosunu bulunduran, hem de isteyenlerin farklı desenler oluşturabileceği bir satış modülü yaratmaya karar vermişler. Sitenin gönüllü tasarımcılığını Duygu Külünkoğlu Meriç üstlenmiş. Yazılımını da Basmatik isimli firma hazırlamış.

KENDİ FOTOĞRAFINI KOY İSTEDİĞİN RENGE BOYA

Siteye www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/shop /sanal -magaza-acildi/ linkinden giriliyor. Alışveriş yapmak için önce yeni üye bölümündeki kısa formu doldurup ücretsiz üye olmak gerek. Karşınıza üzerinde istediğiniz gibi desenler ekleyebileceğiniz tişört, yastık, anahtarlık, bardak altlığı, kitap ayracı, tasma ve kupa gibi bir çok ürün çıkıyor. Bu ürünler arasından hangisini almak istediğinize karar verdikten sonra modül içinde bulunan çocuk-bebek, anne, aşk , yılbaşı ve hayvanlar gibi çeşitli temalarda hazırlanan desenlerden en beğendiğinizi seçiyorsunuz. Kendinizin veya sevdiklerinizin resmini, aldığınız ürünün üzerine bastırmak da mümkün. Desene karar verdikten sonra sıra baskı ve ürün rengini belirlemeye geliyor. Sonra sağ, sol, ön, arka olmak üzere ürünün baskı yapılacak yüzeyi seçiliyor. Bu bölümde baskı türüne de karar veriliyor. Örneğin birden fazla renk içeren tasarımlar için dijital baskı, tek renk baskılar için flex ya da flock öneriliyor. Flex tekstil üzerinde düz ve yumuşak, flock kabartmalı ve kumaşımsı bir doku oluşturuyor.

MÜŞTERİLERDEN ÜRÜN ÖNERİLERİ BEKLİYORLAR

Ürünün üzerine yazı eklemek isterseniz, yazı tasarımı bölümüne istediğiniz yazı metnini yazdıktan sonra metnin boyutuna ve kullanılacak renklere karar veriyorsunuz. Ardından hazırladığınız desen ve yazıyı ürün içinde istediğiniz konuma yerleştirebiliyorsunuz. Son adımda sepete ekle butonuna basarak, ürününüzün boyut ve adedini seçiyorsunuz.

6 YTL 'den başlayan ürünlerin fiyatı seçtiğiniz resim, desen ve yazılara göre yükselerek değişiyor. Kredi kartı ya da havaleyle ödeme yapmamak mümkün. Ürününüz istediğiniz adrese kargoyla ortalama 4-5 gün içinde ulaştırılıyor. Mağazada en çok anahtarlık, tişört ve kupalar ilgi görüyor. Barınak gönüllülerinin yeni desen ve ürün geliştirme çalışmaları devam ediyor. Müşterilerden de ürün önerileri bekliyorlar. Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı sakinlerine, yine site üzerinden duyurulan diğer sanal alışveriş modüllerinden mama, dezenfektan, klinik desteği ve yeni yıl kartları alarak da destek olabilirsiniz. Hakan GENCE

2007-12-29 Hürriyet