BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
01 NİSAN 2013 / 18:24

zavallı cincır'ın başına gelenler:(

Sokak kedisi   araba çarpmış bir hayvansever tarafından görülüyor , kurtarılıyor ve ilanı hazırlanıyor ki yuva bulsun  diye ilan aynen şöyle
"Cincır'ın ilanını 2.kez yayınlıyoruz.Bulunduğunda bir bacağı kırık ve diğer bacağı kopmak üzereydi.Ayaklarını sürüyerek trafikten kaçamaya çalışıyordu.Zorda olsa yakalamayı başardık ve tedaviye aldık. Kopmak üzere olan bacağı kesilmek zorunda kalındı.Diğer bacağınada platin takıldı. Klinikte süresi dolmak üzere ve almamız gerekiyor.Bu halde ne sokakta yaşayamaz çünkü henüz diğer bacağınıda kullanamıyor.
Ona evinizde vericeğiniz ufak bir yer onun hayata tutunmasındaki en büyük etken.Lütfen desteklerinizi esirgemeyin ve paylaşın. Cincır artık mutlu olsun"
İlan çok açıklayıcı ve net maalesef bu kediciğe kimse sahip çıkmayınca yedikulenin gönüllülerinden bir arkadaş alıyor fakat hayvanın durumunun çok iyi olmadığını görünce  barınağa getiriyor ve zavallının başına gelenleri zeytinburnu veteriner kliniğe gönderince öğreniyoruz :(
Tekrar röntgen çekiliyor çünki  cincır barınağa kafes içinde ve üstünde bir notla  gönderilmişti.Notta şöyle yazıyor idi.
Bacak ampute edildi diğer bacağa plaka takıldı ama plaka tutmadı pin takıldı ama pin de tutmadı en son External fixation uygulaması yapıldı her gün batikonla pin in  olduğu yara kısmı pansuman yapılacak.Bu notla zeytinburnu veteriner kliniğine gönderdim.
Veteriner Hekim murat bey kediciği kafesden çıkarttığı an çok şaşırdı ve şok oldu.Hemen röntgen çekilsin dedi  ve röntgen  sonucunda  kullanılan pin in  köpek pin i olduğu , başarısız bir uygulama yapılarak  hayvanın bacak  ekleminin  parçalanmış olduğu , bacağın enfeksiyon içinde  olduğu tespit edildi.Acil pinin çıkarılması gerekli idi, fakat enfeksiyon çok fazla olduğundan pin çıkarıldığında kemikler kaynamadığı için darmadağın olur bacak göçer dedi.İki uçu keskin bıçak mecbur 3 gün antibiotik tedavisine karar verildi  , 3 gün sonra pin çıkacak bacağın kurtulma şansı ancak  pin çıkarılınca belli olacak.Zavallı cincır başına neler geldi :( sana yardımcı olmak isteyen hayvanseverler  ehil olmayan xxxxveteriner kliniğine  dünya para ödediler,
 iyilik yapmak isteyen başka bir hayvansever evine almak istedi ama gel görki eve alınacak durumu yok tedaviye ihtiyacı vardı.
Maalesef hayvansever arkadaşlar çok araştırmadan o klinik bu operasyonu yapabilir mi ,işinin ehlimi araştırmıyorlar ama iyi niyetle başlanan iş hayvanın defalarca deneme tahtası gibi ameliyatlara girmesiyle ve  hayvanseverin cebinden de onlarca para çıkması ile  neticeleniyor.
Pardon neticelenemiyor çünki cincir bir kez daha ameliyat olacak ve tekrar masraf gerekecek.
Tavsiyem gerçekden ihtisas gerektişren ameliyatlarda  konusunda uzman hekimlerle çalışmak .
Yarın cincır ameliyata girecek ve sonuç  ne olacak bilmiyorum ama umarım kurtarırız son bacağı yoksa işimiz zor bir bacak yok 2. bacak da tutmazsa :( işimiz çok zor en kısa sürede onu bu hali ile kabul edecek yuva arayışına girecegiz.
5NİSAN CİNCIR AMELİYATINI OLDU BACAGINDAKİ KOCAMAN PİN ÇIKTI YATAK İSTİHARATI VERİLDİ .